Posprzątają Dłubnię za pomocą specjalnych magnesów

i

Autor: Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons Posprzątają Dłubnię za pomocą specjalnych magnesów

Kraków: Posprzątają rzekę przy użyciu... specjalnych magnesów! [AUDIO]

2019-03-20 11:00

Mowa o cyklicznej akcji czyszczenia rzeki organizowanej przez Fundację EcoTravel. Tym razem wielkie sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę. Pojawią się na nim przedstawiciele Klubu Sportowego Magnes Neodymowy Ostróda. Pomoc fachowców z Mazur ma przyśpieszyć walkę z zanieczyszczeniami w Dłubni.

- Działa to tak, że potężne magnesy przyczepione do lin zarzucają do wody, następnie wyciągają, zbierając po drodze wszystko co się do niego przyczepi. Można w ten sposób wyciągnąć naprawdę duże rzeczy takie jak rama od roweru - tłumaczy organizator akcji Marcin Pawlik.

Dotychczas odbyły się cztery edycje sprzątania Dłubni. Udało się podczas nich oczyścić prawie 10 hektarów terenu i zebrać ponad pięćset 120-litrowych worków śmieci. Na początku powszechnymi śmieciami był duże urządzenia, na przykład lodówki. Teraz są to drobniejsze zanieczyszczenia, więc czyszczenie rzeki jest skuteczne. - Przez lata dostawaliśmy wiele zgłoszeń o zanieczyszczeniach w Dłubni, ale pozytywną informacją jest to, że w ciągu ostatniego roku mieszkańcy nie kierują już do nas zgłoszeń w tej sprawie - mówi Marek Anioł ze Straży Miejskiej.

Najbliższe sprzątanie Dłubni odbędzie się na odcinku Aleje Solidarności - ogrody działkowe Wanda. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Organizatorzy podkreślają, że pomóc rzece może każdy, wystarczy przyjść na miejsce z chęcią do pracy. 

Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Zobacz koniecznie:

>>> Kraków: Policyjny pościg na Ruczaju. Za kierownicą 12-latek pod wpływem marihuany!

>>> Kraków: Nadchodzi komunikacyjny dramat. Remont Królewskiej i Krakowskiej to nie wszystko! [INFORMATOR]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany