Pożar w polskim studiu filmowym! Trudna akcja, wiele osób ewakuowanych! [WIDEO]

2021-11-30 22:22
Straż pożarna noc zima
Autor: reprodukcja PRZEMYSŁAW SZYSZKA / SUPER EXPRESS Straż pożarna noc zima

Do ogromnego pożaru, który objął jedną z kopuł studia Alvernia Planet doszło we wsi Nieporaz w gminie Alwernia. Aktualnie strażacy prowadzą intensywne działania gaśnicze, z ogniem walczy 16 jednostek, trzeba było również ewakuować ok. 70 osób. Według nieoficjalnych informacji w wyniku pożaru niektóre osoby mogły zostać poszkodowane, straż pożarna jednak nie potwierdziła tych doniesień. Żywioł ogarnął budynek studia najprawdopodobniej podczas realizacji nagrań.

Alvernia Planet to studio nagraniowe zlokalizowane w miejscowości Nieporaz w powiecie chrzanowskim. We wtorkowy wieczór wybuchł tam pożar, który ogarnął jedną z kopuł budynku, przed godziną 22:00 pożar jeszcze nie był opanowany. Jak poinformował Piotr Bębenek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, walczący z żywiołem druhowie skupiali się przede wszystkim na powstrzymaniu rozprzestrzeniających się płomieni.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, w wyniku pożaru kilka osób miało odnieść obrażenia. Rzecznik straży nie potwierdził jednak tych doniesień. Przeprowadzono ewakuację, ok. 70 osób opuściło teren studia. Do pożaru doszło najprawdopodobniej w trakcie nagrań, ogień wciąż nie został powstrzymany (wtorkowy wieczór po godzinie 22:20), a sytuacja jest rozwojowa. Z pożarem walczy 16 zastępów straży, w użyciu jest cysterna z wodą oraz kontener ze sprzętem do ochrony dróg oddechowych.

Pożar w Alwernia Studio
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE