Złota Piłka. Robert Lewandowski jednak najlepszym piłkarzem na świecie?! Jest uchwała!

2021-11-30 15:23
Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem!
Autor: Twitter/UEFA Champions League Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem!

Leo Messi zdobył Złotą Piłkę po raz siódmy. W tym roku prestiżowa nagroda przyznawana przez magazyn "France Football" wzbudziła ogrom kontrowersji. Nie brakuje głosów, że tytuł najlepszego piłkarza na świecie powinien trafić do Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium musiał zadowolić się "tylko" drugim miejscem w plebiscycie, a także tytułem najlepszego napastnika roku. Jak się okazuje, nie tylko kibice są zdania, że "Lewy" został skrzywdzony werdyktem. Kamil Jastrzębski, radny Wieliczki, już przygotował kuriozalną uchwałę, w ramach której radni mają zadecydować o tym, by podkrakowskie miasteczko "symbolicznie ogłosiło" napastnika rodem z Warszawy najlepszym piłkarzem świata. - Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski - przekonuje młody polityk Porozumienia Gowina. Gdy pomysł wyśmiali internauci, Jastrzębski zaczął twierdzić, że przygotował uchwałę jedynie w formie żartu.

Choć Leo Messi, w przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego, w bieżącym sezonie nie zdobywa wielu bramek, dziennikarze na całym świecie uznali, że jego forma i tak wystarcza do zdobycia kolejnej, siódmej już w karierze wybitnego zawodnika Złotej Piłki. Robert Lewandowski dostał - jak się zdaje w ramach nagrody pocieszenia - tytuł najlepszego napastnika roku. Kontrowersyjny werdykt wzbudził wiele wątpliwości wśród internautów, dziennikarzy i ekspertów. Liczni komentujący są zdania, że "Lewy" został skrzywdzony i to właśnie napastnik reprezentacji Polski powinien zostać uznany najlepszym piłkarzem w 2021 roku. Głos w sprawie werdyktu magazynu "France Football" zabrał też... Kamil Jastrzębski, radny Wieliczki, działający w Porozumieniu Jarosława Gowina.

- Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata - stwierdził radny.

Dodatkowo samorządowiec przygotował też projekt uchwały, który ma trafić pod głosowanie w trakcie obrad Rady Miasta Wieliczka. Urzędowe pismo składa się z trzech paragrafów, najistotniejsze są dwa z nich. Pierwszy zakłada, że na terenie Wieliczki wyniki plebiscytu nie zostaną uznane, drugi zaś - wskazuje Roberta Lewandowskiego jako "najlepszego piłkarza świata w 2021 roku". Pomysł wywołał powszechną wesołość u internautów, pojawiły się też nieco kpiące wypowiedzi.

"Panie Kamilu, a może uroczyście ogłoście Roberta Lewandowskiego najlepszym piłkarzem Wieliczki? Na pewno się ucieszy", "Chłopie, załatw jeszcze powtórkę karnego z Euro 2016 i Porozumienie ma mój głos", "Jeszcze powtórka finału Amica Wronki- Aluminium Konin" - czytamy.

Gdy mleko się rozlało, a kuriozalna uchwała zaczęła zataczać coraz szersze kręgi w internecie, radny z Wieliczki zaczął przekonywać, że przygotował pismo... w formie żartu.

- Gratuluję każdemu, kto nie zorientował się, że projekt uchwały ws. Złotej Piłki składam wyłącznie dla żartów. Przy okazji dziękuję za zasięgi - napisał Kamil Jastrzębski na Twitterze.

Lewandowski na wakacjach składa życzenia z okazji urodzin SE
Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę za rok 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE