Pracownicy MPK Kraków zakażeni koronawirusem. Co z pasażerami komunikacji?

2020-06-10 18:17 AC
Pracownicy MPK Kraków zakażeni koronawirusem. Co z pasażerami komunikacji?
Autor: Łukasz Gągulski

Troje pracowników krakowskiego MPK pozytywnie przeszło testy na obecność koronawirusa. Obecnie chora jest już tylko jedna osoba i jak zapewnia miejski przewoźnik - zakaziła się poza miejscem pracy. Czy pasażerowie komunikacji byli narażeni na kontakt z wirusem?

Jak poinformowało krakowskie MPK - dotychczas trzy osoby pozytywnie przeszły testy na obecność COVID-19. W każdym z tych przypadków zarażenie się koronawirusem było spowodowane kontaktem z osobami spoza miejsca pracy, a nie w obszarze działania MPK.

Od początku pandemii domową kwarantanną zostało objętych 28 pracowników lub osób współpracujących z MPK SA, z czego 23 osoby po wyznaczonych dwóch tygodniach kwarantanny, zgodnie z decyzją sanepidu, wróciło do pracy, a pięć nadal przebywa na kwarantannie.

Czy pasażerowie mogli się zakazić?

Przewoźnik zapewnia, że podejmuje wiele działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników. Każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, prowadzący nadal samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku, a autobusach i tramwajach jest wyłączona klimatyzacja. Każdy pracownik ma dostęp do płynów dezynfekujących, maseczek i rękawiczek jednorazowych. Ponadto pracownicy mają codziennie mierzoną temperaturę - Ci z podwyższoną, nie mogą rozpocząć pracy.

Super Raport 10 VI (Goście: Emilewicz, Hermeliński, Markowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj