Przesławice. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe. 33-latek pomylił drogę?

i

Autor: glompie/cc0/pixabay Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 33-letni kierowca ciężarówki pomylił drogę i nie zachował należytej ostrożności, doprowadzając do zderzenia z pociągiem osobowym.

Wjechał wprost pod pociąg

Przesławice. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe. 33-latek pomylił drogę?

2022-08-22 11:50

Niebezpieczne zdarzenie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przesławicach (powiat miechowski). Ciężarówka zderzyła się tam z pociągiem osobowym relacji Kraków - Sędziszów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak przekazała nam asp. Ewelina Frejowska, rzecznika KPP Miechów, 33-letni kierowca samochodu prawdopodobnie pomylił drogę i nie zachował należytej ostrożności, doprowadzając do zderzenia.

Przesławice. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym na niestrzeżonym przejeździe

W poniedziałek, 22 sierpnia w Przesławicach (powiat miechowskisamochód ciężarowy zderzył się z pociągiem osobowym relacji Kraków - Sędziszów. Na szczęście kraksa, choć groźnie wyglądająca, nie miała poważnych konsekwencji zdrowotnych dla jej uczestników. Nie ucierpiał ani 33-latek prowadzący pojazd kołowy, ani żadna z osób przebywających w pociągu. Rozbite są wyłącznie maszyny, które "spotkały się" na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.  Jak przekazała nam asp. Ewelina Frejowska, rzecznika KPP Miechów, na miejscu ciągle pracują przedstawiciele służb, jednak w przeciągu kilkunastu minut miejsce zdarzenia powinno zostać całkowicie uprzątnięte i udrożnione dla innych kierowców.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Małopolska: Gwałtownie wzrosła liczba samobójstw. Kobiety i najmłodsi szczególnie zagrożeni

10-letnia dziewczynka mało nie straciła życia na plaży pełnej ludzi

Jak doszło do zderzenia na przejeździe kolejowym w Przesławicach?

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 33-letni kierowca ciężarówki pomylił trasę i przejeżdżając przez przejazd kolejowy nie zachował należytej ostrożności, doprowadzając do zderzenia z pociągiem. Mężczyzna został przetestowany pod kątem trzeźwości, badanie dało wynik negatywny, co oznacza, że kierowca nie spożywał alkoholu przed wyruszeniem w drogę.

ZOBACZ: Mężczyzna wszedł do Dunajca i już nie wypłynął. Tragiczny finał poszukiwań

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE