Przestępca ścigany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na lotnisku w Balicach! Miał fałszywy paszport

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej 64-letni Portugalczyk poszukiwany był prze argentyński wymiar sprawiedliwości, w związku z podejrzeniem dokonania przestępstw narkotykowych.

Łowcy Cieni dopadli bandziora z Portugalii. Ścigali go gliniarze z całej Europy

2022-01-28 17:09

Na lotnisku w Balicach został zatrzymany 64-letni Portugalczyk, który na wniosek argentyńskiego wymiaru sprawiedliwości był ścigany czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna jest oskarżany o przestępstwa narkotykowe, pranie brudnych pieniędzy oraz uczestniczenie w działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas podróży posługiwał się fałszywym paszportem.

Przestępca ścigany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na lotnisku w Balicach! Miał fałszywy paszport

64-letni Portugalczyk Fernando F. został zatrzymany na lotnisku w Balicach, w związku z podejrzeniami, że ma on na sumieniu przestępstwa narkotykowe, w tym przemyt kokainy, pranie brudnych pieniędzy oraz uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej. Czerwona nota Interpolu została wystawiona za mężczyzną na wniosek argentyńskiego wymiaru sprawiedliwości. Informacja o tym, że poszukiwany Portugalczyk może przebywać na terenie Polski dotarła do policjantów z katowickiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i z grupy tzw. łowców cieni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do Polski Fernando F. przyleciał 21 stycznia 2022 roku, posługując się sfałszowanym paszportem greckim.

PRZECZYTAJ: Z lotniska w Balicach trafili prosto za kratki. Byli ścigani listami gończymi

Fernando F. został zatrzymany na lotnisku w Balicach, skąd próbował odlecieć do Portugalii. W Argentynie grozi mu kara 27 lat pozbawienia wolności. Jego zatrzymanie wymagało współdziałania kilku służb polskich i zagranicznych. Współpracę ze służbami zagranicznymi koordynował i wspierał oficer łącznikowy CBŚP przy Europolu. W działaniach na lotnisku - przy zatrzymywaniu niebezpiecznego cudzoziemca - wsparcia udzielili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, należącej do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

ZOBACZ: Koszmarny wypadek na stoku w Białce Tatrzańskiej. Iza apeluje o pomoc. "Zostawił mnie wyjącą z bólu" [Wideo]

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?
34-letni Bartek zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice stawili się w szczecińskiej prokuraturze
Nasi Partnerzy polecają