Przez alkohol doprowadził się do strasznego stanu. Znaleźli go leżącego tuż przy rzece

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Silnie wychłodzony 56-latek trafił do szpitala na obserwację / zdjęcie ilustracyjne.

O włos od tragedii

Przez alkohol doprowadził się do strasznego stanu. Znaleźli go leżącego tuż przy rzece

2023-02-01 12:14

Nadużycie alkoholu mogło się skończyć tragicznie dla 56-letniego mężczyzny, którego znaleziono pod mostem przy ul. Papierniczej w Krakowie. Nietrzeźwy leżał na skarpie z głową w dół, tuż obok rzeki Białuchy. Jeden krok dzielił go od wpadnięcia do lodowatej wody. 56-latkowi pomogli strażnicy miejscy i świadkowie zdarzenia. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

O włos od tragedii w Krakowie. Pijany mężczyzna leżał pod mostem, tuż przy lustrze wody

We wtorek, 31 stycznia krakowska straż miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny zalegającego pod mostem przy ul. Papierniczej. 56-latek znajdował się na skarpie, leżał z głową w dół, a od lustra wody dzieliła go niewielka odległość. Jeden nieuważny krok mógł sprawić, że nieszczęśnik wpadłby do rzeki Białuchy. Mundurowi szybko przekonali się, jaki jest powód niedyspozycji 56-latka. Mężczyzna opadł z sił po nadużyciu alkoholu i nie był w stanie o własnych siłach wrócić do domu.

Funkcjonariusze poprosili świadków o pomoc w wyciągnięciu i przetransportowaniu go w bezpieczne miejsce, a następnie wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przyjazdu karetki, mężczyzna okryty kocem termicznym ogrzewał się w radiowozie straży miejskiej. Stopień wychłodzenia jego organizmu był na tyle duży, że 56-latek został zabrany na obserwację do szpitala.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę
Nasi Partnerzy polecają