Serce pęka na pół

Przyjaciele Natalki zrobili to dla niej po raz ostatni. Na cmentarzu popłynęły łzy

2023-12-06 10:44

Pogrzeb 14-letniej Natalki z Andrychowa odbył się w miniony wtorek (5 grudnia 2023). O zmarłej nastolatce usłyszała cała Polska. Na cmentarzu wylano morze łez. Przyjaciele dziewczynki zdecydowali się na symboliczny gest. Ten widok sprawia, że łzy same płyną po policzku.

Ten pomnik na cmentarzu w Andrychowie się wyróżnia. Anioł obejmuje serce, ma tę rodzinę pod opieką. Niestety, zmaga się ona z kolejna tragedią. 14-letnia Natalka zmarła niedługo po swojej mamie. 32-latka przegrała walkę z chorobą nowotworową. Po śmierci żony, tata dziewczynki samotnie wychowywał trójkę dzieci. Pod koniec listopada spotkał go niewyobrażalny dramat. Natalka została znaleziona nieprzytomna w śniegu przy sklepie spożywczym, w którym mnóstwo osób robiło tego dnia zakupy. Szokującego odkrycia dokonał pan Rafał, kolega jej taty.

Zobacz też: Zbiórka dla rodziny Natalki z Andrychowa. Reakcja ludzi przerosła wszystkie oczekiwania. "Nie prosimy o jałmużnę"

Pogrzeb 14-letniej Natalki z Andrychowa. Wzruszający gest kolegów i koleżanek

Natalia miała pasje, talent, energię do działania. Lubiła rysunek i fotografię. W liście od rodziny, który publikuje serwis wrzuc.info czytamy, że chciała być pedagogiem lub psychologiem, po prostu pomagać innym. Niestety, dziewczynka nigdy nie zrealizuje tych planów. We wtorek (5 grudnia 2023) w Andrychowie odbył się pogrzeb.

Koleżanki i koledzy ze szkół Natalki zdecydowali się na wzruszający gest. Każdy przyszedł na uroczystość z jedną białą różą. Kwiaty zalały grób niewinnej dziewczynki. Trębacz odegrał tam "Barkę", ulubioną pieśń św. Jana Pawła II. Miejsce przy platformie reklamowej w pobliżu sklepu, gdzie w śniegu leżała 14-letnia Natalka, pomimo upływu wielu dni od jej śmierci, w dalszym ciągu jest wypełnione zniczami przynoszonymi przez mieszkańców Andrychowa.

W dniu pogrzebu Natalki małopolska policja poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec czterech funkcjonariuszy komisariatu w Andrychowie. Bliscy 14-latki twierdzą, że funkcjonariusze nie zrobili nic, aby odnaleźć dziewczynkę. Policjanci i prokuratorzy prowadzą w tej sprawie swoje działania. Do tematu będziemy wracać. Rodzinie i bliskim Natalki składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb Natalii z Andrychowa
Nasi Partnerzy polecają