Rekord ciepła w Krakowie! IMGW: To zasługa powietrza z północnej Afryki

Rekord ciepła w Krakowie! IMGW: To zasługa powietrza z północnej Afryki
Autor: Myriams-Fotos/cc0/Pixabay.com Rekord ciepła w Krakowie. Według danych IMGW z ze stacji automatycznej Kraków-Wola Justowska słupki rtęci pokazały 30,1 st. C, co oznacza, że to rekordowa temperatura w tym roku i pierwsze przekroczenie 30 st. C

Rekord ciepła w Krakowie. Według danych IMGW z ze stacji automatycznej Kraków-Wola Justowska słupki rtęci pokazały 30,1 st. C, co oznacza, że to rekordowa temperatura w tym roku i pierwsze przekroczenie 30 st. C. Jak wyjaśniają meteorolodzy, to zasługa powietrza, które spływa nad Polskę z północnej Afryki. Podobna pogoda, tj. z wysokimi temperaturami i duża ilością słońca, utrzyma się w okolicach Krakowa jeszcze do środy włącznie.

Rekord ciepła w Krakowie! IMGW: To zasługa powietrza z północnej Afryki

Jak informuje PAP, w Krakowie odnotowano dziś tegoroczny rekord ciepła. Według danych IMGW ze stacji Kraków-Wola Justowska temperatura wzrosła do 30,1 st. C, tym samym po raz pierwszy w tym roku przekraczając także barierę 30 stopni.

- We wtorek temperatura powietrza będzie wyższa niż w poniedziałek. Można śmiało mówić o powiewie nie wiosny, a lata. Powietrze, które do nas napływa, pochodzi z północnej Afryki - zapowiadała wcześniej w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Czytaj też: Małopolska. Ciało Ewy znaleziono w rzece. Jej zwłoki przepłynęły Wisłą aż 60 kilometrów?

Tegorocznemu rekordowi ciepła w Krakowie towarzyszyła również słoneczna pogoda, której nie zabraknie także w środę. Nadal będą się utrzymywać wysokie temperatury, które sięgną jednak "tylko" 27-28 stopni, natomiast w drugiej połowie tygodnia całą Polskę czeka załamanie pogody.

- Na zachód wchodzić będzie strefa frontu, który przyniesie nam wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Będą burze, intensywne ulewy i silny wiatr – mówi PAP synoptyk IMGW.

Czytaj też: Casting do serialu Netflixa w Krakowie. Jak wystąpić w Axis Mundi? Można sporo zarobić! Sprawdź, jak się zgłosić

Kraków. Marcin Wasilewski uhonorowany w szpitalu im. Żeromskiego. Piłkarz znowu został gwiazdą

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE