Rewelacyjne informacje sanepidu w sprawie koronawirusa. Epidemia się kończy?

2020-05-20 17:56 AC
Rewelacyjne informacje sanepidu w sprawie koronawirusa. Epidemia się kończy?
Autor: Pixabay

Czy to koniec epidemii koronawirusa w Małopolsce? Takie pytanie można sobie zadać po najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród 170 kolejnych zakażonych nie ma ani jednego mieszkańca regionu, nie ma też nowych ofiar śmiertelnych. Krakowski sanepid poinformował z kolei o 22 ozdrowieńcach z Małopolski.

W środę, 20 maja Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o zaledwie dwóch nowych przypadkach zakażenia - to kobieta w sile wieku z powiatu chrzanowskiego, która aktualnie przebywa w izolacji oraz 86-letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego, która zmarła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu.

Z kolei w popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie poinformowano o żadnym nowym zakażeniu z Małopolski. Tym samym liczba osób, u których potwierdzono COVID-19 pozostała na poziomie 1150, z czego 40 osób zmarło. 

WSSE przekazała jednak pozytywne informacje, które pozwalają dostrzec światełko w tunelu koronawirusa. Mowa o kolejnych ozdrowieńcach z Małopolski, a tych w ciągu ostatniej doby przybyło aż 24 - to 12 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 78 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (7), bocheńskiego (5), suskiego (2), nowosądeckiego (2) oraz krakowskiego, wielickiego, limanowskiego, miechowskiego i gorlickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 651 ozdrowieńców. To oznacza, że liczba aktywnych przypadków koronawirusa zmalała do 459.

Super Raport 20 V (goście: Winnicki, Sekielski, Sokołowski)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE