Spragniona kupiła na szlaku butelkę wody. Mało nie padła, gdy przyszło do płacenia

i

Autor: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER, Stanislaw Bielski/REPORTER

Zgroza!

Spragniona kupiła na szlaku butelkę wody. Mało nie padła, gdy przyszło do płacenia

2023-07-28 17:54

Widok przepięknych gór zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego, że turyści tak tłumnie wyruszają nad tatrzańskie Morskie Oko. Po długiej pieszej wędrówce w słoneczny dzień łyk wody jest wyczekiwanym ratunkiem dla spragnionego organizmu. Pewnej turystce dopiero aż zrobiło się słabo, gdy przyszło jej zapłacić za butelkę wody w schronisku PTTK przy Morskim Oku.

Paragon grozy nad Morskim Okiem

Zdawać by się mogło, że życiodajna woda powinna być ogólnodostępna, a przede wszystkim tania. Tymczasem pewna turystka postanowiła podzielić się niemiłym zaskoczeniem, jakie spotkało ją w schronisku PTTK przy Morskim Oku. Gdy przyszło jej zapłacić za butelkę wody mineralnej, cena niemalże zwaliła ją z nóg. Ugaszenie pragnienia po pieszej wędrówce kosztowało ją 14 złotych!

Pod wpisem w mediach społecznościowych błyskawicznie pojawiła się lawina komentarzy. Użytkownicy Twittera niemal jednogłośnie wyrazili swoje oburzenie tak wysoką ceną.

"Czyli 10 - krotna przebitka. W lokalnym markecie kupiłam po 1,35zł" - zwróciła uwagę jedna z osób.

"Zgrzewka wody, bo nie widzę?" - zażartowała druga.

Pojawiły się również głosy broniące schroniska.

"Ceny w schroniskach są wysokie, ale trzeba też opłacić transport, poza tym, to też jest podyktowane względami ekonomicznymi, po prostu mają w okolicy praktycznie monopol :) najbliższe miejsce gdzie można kupić wodę znajduje się min 2h drogi piechotą ( DS5 albo Chata pod Rysami)" - zauważyła jedna z osób.

Paragony grozy utrapieniem turystów

Nie jest to pierwszy raz, gdy wysoka cena na paragonie budzi oburzenie. W mediach społecznościowych takich przykładów, zwłaszcza w czasie ferii czy wakacji, pojawia się coraz więcej. Drogie gofry, lody, czy zestawy obiadowe wciąż szokują turystów i wywołują burzliwe dyskusje.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany