Sprawę śmiertelnego wypadku na torach zbada prokuratura w Wieliczce

2017-12-01 11:33
Zdjęcie poglądowe
Autor: gosiak Zdjęcie poglądowe

- W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zarejestrowane jest postępowanie w sprawie kolejowego wypadku komunikacyjnego, do jakiego doszło 30 listopada 2017 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Szarów - poinformował rzecznik prokuratury.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na torach kolejowych pomiędzy stacją Szarów a stacją Podłęże. Z przeprowadzonych na miejscu oględzin wynika, że mężczyzna wtargnął na tory w niedozwolonym miejscu, bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg relacji Słupsk-Przemyśl, który jechał z prędkością około 140 km na godzinę. Droga hamowania wynosiła około 800 metrów.

- Nieustalony mężczyzna został uderzony czołem lokomotywy i następnie wciągnięty pod lokomotywę. Ślady ciągnęły się na długości około 1 km. Oględziny prowadzono do godz. 22 - informuje rzecznik prokuratury. 

Maszynista i jego pomocnik zostali przebadani na zawartość alkoholu we krwi. Obaj byli trzeźwi.

Ciało mężczyzny skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Wiadomo, że zmarły mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych.

Czytaj też: 

>>> Krwawienie do mózgu i liczne złamania. Dwumiesięczne niemowlę było maltretowane przez rodziców? 

>>> Tych ludzi szuka policja w całym kraju: Są podejrzani o pedofilię. Wśród nich są osoby z Małopolski [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE