Sterroryzowali ekspedientki maczetą i pistoletem! Napad na stację paliw pod Myślenicami [WIDEO]

2021-05-07 21:02 mar
Zuchwały napad na stację paliw pod Myślenicami
Autor: materiały policji

Pięciu młodych mężczyzn napadło na stację paliw w Biertowicach koło Myślenic. Napastnicy sterroryzowali dwie ekspedientki maczetą i pistoletem, po czym zrabowali z kasy ok. 1 tys. zł oraz kilka paczek papierosów. W tym czasie szósty wspólnik czekał na nich w pobliżu w drugim samochodzie. Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu nowotarskiego w wieku od 21 do 30 lat. Pięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Do zuchwałego napadu na stację benzynową doszło we wtorek w nocy (4 maja) w Biertowicach w pobliżu Myślenic. Ok. godz. 23:50 na stację podjechał opel, z którego wysiadło pięciu mężczyzn. Wszyscy mieli zakryte twarze oraz rękawiczki na dłoniach. W tym czasie na stacji przebywały dwie ekspedientki. Napastnicy weszli do środka i sterroryzowali kobiety maczetą oraz pistoletem, po czym zabrali z kasy ok. tysiąca złotych w gotówce oraz kilka paczek papierosów z półek. Po napadzie mężczyźni wrócili do samochodu i odjechali.

Jak ustalili śledczy, w pobliskim lesie czekał na nich wspólnik w drugim samochodzie. Część mężczyzn przesiadła się do BMW, po czym samochody rozjechały się w różnych kierunkach. Aby uniknąć zatrzymania, mężczyźni przebrali się w inną odzież, a uciekając z miejsca zdarzenia wyrzucali z samochodów niebezpieczne narzędzia i ubrania, które mieli na sobie w chwili napadu.

Wszystkie te zabiegi okazały się daremne, gdyż oba samochody zostały bardzo szybko zatrzymane przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu maczetę oraz zrabowane pieniądze. Ponadto, podczas zorganizowanej w czwartek wizji lokalnej, odnaleziono przedmioty, którymi posługiwali się sprawcy w czasie napadu - drugą maczetę oraz pistolet gazowy, które w czasie ucieczki sprawcy wyrzucili przez okno samochodu.

Napastnikami okazali się mieszkańcy powiatu nowotarskiego w wieku od 21 do 30 lat. Podczas przeszukania ich mieszkań u dwóch z nich policjanci znaleźli środki odurzające.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a dodatkowo dwaj z nich odpowiedzą też za posiadanie narkotyków. Decyzją sądu pięciu mężczyzn zostało aresztowanych tymczasowo na 3 miesiące, a szósty – 21-latek – został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zuchwały napad na stację paliw pod Myślenicami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE