Śmiertelny wypadek. Harmęże gm. Oświęcim

i

Autor: Małopolska Policja Śmiertelny wypadek. Harmęże gm. Oświęcim

Przerażające

Straszny wypadek pod Oświęcimiem. Trzech młodych mężczyzn nie żyje [AKTUALIZACJA]

2023-08-12 11:32

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w Harmężach pod Oświęcimiem (woj. małopolskie). Dramat rozegrał się w nocy z piątku na sobotę (12 sierpnia 2023 r.), około godziny 3:30. Renault megane na łuku wypadło z drogi i uderzyło w słup. Zginęło trzech młodych mężczyzn, najmłodszy miał 17 lat. Policja zna już ich tożsamość.

Aktualizacja 11:20

- Ofiary wypadku renault megane, do którego doszło w sobotę nad ranem w Harmężach pod Oświęcimiem, to trzej mężczyźni w wieku 17, 21 i 23 lat. Policja ustala przyczyny tragedii - powiedziała w rozmowie PAP rzeczniczka oświęcimskiej policja, asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Wypożyczonym na terenie powiatu pszczyńskiego renaultem kierował 21-latek. 17-latek i 23-latek byli pasażerami. - W tej chwili bierzemy pod uwagę każdą ewentualność. Sprawdzony zostanie drobiazgowo między innymi stan techniczny samochodu. Istnieje oczywiście taka możliwość, że to on zawiódł. Krew ofiar na razie nie została pobrana do badań. Podczas sekcji zwłok przeprowadzone zostaną badania na obecność alkoholu i pod kątem toksykologicznym - powiedziała w rozmowie z PAP p.o. rzecznika małopolskiej policji podinsp. Katarzyna Cisło.

Wcześniej pisaliśmy:

To nie była spokojna noc w województwie małopolskim. W drogowym horrorze w Harmężach zginęło trzech mężczyzn. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci z KPP w Oświęcimiu. Śledztwo toczy się pod nadzorem prokuratora. - Jak wstępnie ustalono, kierowca renault megane na łuku drogi z nieznanych przyczyn wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny słup energetyczny - podaje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej komendy, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Tragiczny wypadek w Harmężach pod Oświęcimiem. Trwa ustalanie tożsamości ofiar

Aspirant sztabowa Jurecka poinformowała również, że w wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący oraz dwóch pasażerów. - Ofiary nie posiadały przy sobie dokumentów. Ustalamy aktualnie ich tożsamość. Renault, którym podróżowali mężczyźni pochodził z wypożyczalni - powiedziała Małgorzata Jurecka. Rzecznik małopolskiej straż pożarnej mł. kpt. Hubert Ciepły podał, że ofiary były w wieku około 25 lat.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Nasza redakcja przyłącza się do tych komunikatów. Warunki na drogach bywają zdradliwe. Wymagana jest odpowiednia koncentracja, warto zdjąć nogę z gazu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę