Chyżne: Straż Graniczna zatrzymała dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Wjechali do Polski w ciężarówce wypełnionej arbuzami

2018-07-04 13:29
Strażnicy graniczni zauważyli, że ktoś majstrował przy lince zabezpieczającej naczepę. Okazało się, że między arbuzami ukryło się dwóch młodych mężczyzn z Afganistanu.
Autor: Straż Graniczna Strażnicy graniczni zauważyli, że ktoś majstrował przy lince zabezpieczającej naczepę. Okazało się, że między arbuzami ukryło się dwóch młodych mężczyzn z Afganistanu.

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem skontrolowali w rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem samochód ciężarowy. Okazało się, że ukrywało się w nim dwóch Afgańczyków.

Podczas kontroli wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziły zabezpieczenia naczepy pojazdu. Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Referatu Kontroli Mobilnej  Służby Celno-Skarbowej w Krakowie usunęli zamknięcia naczepy. W jej wnętrzu ujawniono dwóch młodych mężczyzn, podających się za obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów - informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

Okazało się, że kierowca pojazdu jest obywatelem Czarnogóry. Imigranci powiedzieli, że planowali dotrzeć do Francji. W naczepie ciężarówki ukryli się na parkingu w Belgradzie, bez wiedzy kierowcy.

W poniedziałek 2 lipca, zatrzymanych cudzoziemców przekazano na Słowację w ramach umowy o readmisji.

Czytaj też:

>>> Małopolska: Policjanci zaopiekowali się czterema porzuconymi kociakami. Zobaczcie zdjęcia!

>>> Kraków: Lekarze ze szpitala Narutowicza przez pomyłkę wycięli pacjentce zdrowy organ

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE