Wyrok Sądu Apelacyjnego

Syn zabił wiceszefową krakowskiej prokuratury. Łagodniejsza kara dla Przemysława J.

2023-01-26 14:37

Sąd Apelacyjny w Krakowie złagodził karę dla Przemysława J., który siedem lat temu zabił swoją matkę. Kobieta pełniła funkcję wiceszefowej Prokuratury Okręgowej w Krakowie, choć jej zabójstwo nie było w żaden sposób związane z piastowanym przez nią stanowiskiem. Jej syn ma spędzić w więzieniu 25 lat, choć sąd pierwszej instancji skazał go na dożywocie. Obrona chciała uznania niepoczytalności Przemysława J.

Przemysław J. będzie mógł wyjść na wolność. Sąd Apelacyjny złagodził mu wyrok

Przemysław J., który w styczniu 2016 roku brutalnie zabił swoja matkę będzie mógł wyjść na wolność. Jak podaje PAP, Sąd Apelacyjny złagodził mu karę i skazał go na 25 lat więzienia. Tym samym zmienione zostało orzeczenie sądu pierwszej instancji nakazujące dożywotnią izolację mężczyzny za kratkami. Obrona Przemysława J. chciała, by sprawa została umorzona ze względu na niepoczytalność oskarżonego. Z takim wnioskiem nie zgodził się Sąd Apelacyjny zwracając uwagę, że mężczyzna dopuścił się zabójstwa "po wprowadzeniu w stan nietrzeźwości, wiedząc o tym, że nie wolno mu łączyć leku paroksetyny z alkoholem, które to połączenie wywołało krótkotrwałą chorobę psychiczną wyłączającą poczytalność, a to wyłączenie poczytalności mógł przewidzieć". Wyrok sądu drugiej instancji jest prawomocny, jednak można jeszcze złożyć od niego kasację do Sądu Najwyższego. 

Zabił własną matkę. Kobieta była wiceszefową prokuratury

Zabójstwo Anny J. odbiło się szerokim echem, ponieważ kobieta pełniła funkcję wiceszefowej Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W trakcie śledztwa ustalono jednak, że zbrodnia nie miała związku ze stanowiskiem piastowanym przez Annę J., a była wyłącznie dramatem rodzinnym. Kobieta miała 52 lata. Zginęła w wyjątkowo makabrycznych okolicznościach. Na jej ciele znajdowało się aż 89 ran ciętych i kłutych.

Mija rok od śmierci narzeczonych. Groby Konrada i Wiktorii choć daleko od siebie to są łudząco podobne
Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki