Takiej przesyłki do więzienia jeszcze nie było! "Nie wzbudzała żadnych podejrzeń"

2019-09-10 8:26 Amadeusz Calik

Program telewizyjny, horoskop i ciekawostki z życia celebrytów - to główna zawartość popularnych czasopism. Okazuje się jednak, że zwykła gazeta może też służyć do przemytu narkotyków i to w wyjątkowo wymyślnej formie!

Jeden z więźniów Zakładu Karnego w Tarnowie otrzymał przesyłkę, która zawierała m.in. kolorowe czasopisma z programem telewizyjnym. Choć na pierwszy rzut oka gazety nie wzbudzały podejrzeń, funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili się im dokładnie przyjrzeć. 

Po dokładniejszych oględzinach uwagę wychowawców przykuła faktura kartek gazety, wyczuwalne przy dotyku zgrubienie na rogu stron. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność ekstazy. Kartki zabezpieczono oraz przekazano funkcjonariuszom policji.

- Czujność i profesjonalizm funkcjonariuszy z tarnowskiego zakładu karnego, jak również zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych, po raz kolejny zapobiegły przedostaniu się na teren jednostki substancji narkotycznych - informuje por. B. Bańdur z Zakładu Karnego w Tarnowie.

I przekonuje, że pracę w więzieniu, szczególnie w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi można porównać do wyścigu. Rolą funkcjonariuszy jest bycie zawsze pół kroku przed osobami pozbawionymi wolności, tak, by przewidzieć możliwe niepożądane zachowania z ich strony - dodaje porucznik.