Tatry. Przed nami słoneczny weekend. Turyści będą zachwyceni

i

Autor: PhotoMIX-Company/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tatry. Przed nami słoneczny weekend. Turyści będą zachwyceni [PROGNOZA]

2021-11-05 11:49

Świetne informacje dla turystów wybierających się w najbliższy weekend w Tatry. Według prognoz pogody na szlakach nie zaskoczy ich ani deszcz, ani tym bardziej opady śniegu. Ma być bardzo słonecznie, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia staną się okulary z filtrem polaryzacyjnym. Górskich wędrówek nie uprzykrzą również temperatury. W niedzielę termometry wskażą nawet 10 stopni Celsjusza.

Tatry. Jaka będzie pogoda w weekend?

Zapowiedzią pogodnego weekendu będzie piątek (5 listopada). Według prognoz do końca dnia utrzyma się pogoda sprzyjająca wyjściom na górskie szlaki. Na niebie ma dominować słońce, choć chmury mają się pojawiać częściej, niż w kolejnych dniach weekendu. W Zakopanem i w Dolinie Kościeliskiej termometry pokażą 8 stopni Celsjusza. Minimalnie chłodniej będzie w Dolinie Chochołowskiej i nad Morskim Okiem. W Dolinie Pięciu Stawów słupek rtęci zatrzyma się na drugiej kresce powyżej zera, a na Kasprowym Wierchu wskaże dokładnie 0 stopni Celsjusza. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu, ani śniegu.

W sobotę (6 listopada) mają panować niemal identyczne warunki termalne jak w piątek. Zimniej będzie tylko nad Morskim Okiem, gdzie termometry wskażą 6 stopni Celsjusza. W zamian turyści mogą się spodziewać większego nasłonecznienia. Jego czas w każdym z najpopularniejszych miejsc w Tatrach zwiększy się o dwie godziny w porównaniu z piątkiem. Okulary z filtrem polaryzacyjnym będą więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej osoby wybierającej się na szlak. Takie okulary bardzo przydadzą się również w niedzielę.

Dalsza część artykułu poniżej.

PRZECZYTAJ: Niepołomice. Przypadkowy dom ostrzelany przez nastolatków. Mieszkańców zaatakowali gazem

Ostatni dzień weekendu będzie równocześnie najcieplejszym. W Zakopanem i w Dolinie Kościeliskiej temperatura osiągnie wartość 10 stopni Celsjusza, a jedną kreskę mniej pokażą termometry w Dolinie Chochołowskiej. Nad Morskim Okiem utrzyma się temperatura wynosząca 6 stopni Celsjusza. W Dolinie Pięciu Stawów oraz na Kasprowym Wierchu będzie cieplej o dwa stopnie Celsjusza niż dzień wcześniej. Osoby wybierające się na szlaki w niedzielę mogą również liczyć na duże nasłonecznienie i brak opadów. 

Najbliższy weekend jest wyjątkowo dobrym czasem na odwiedzenie Tatr, ponieważ tuż po jego zakończeniu spodziewane jest znaczące pogorszenie pogody. Temperatury w wyższych partiach gór spadną poniżej zera stopni Celsjusza, wrócą również opady śniegu.

ZOBACZ: Kolejni kibole z Wisły Sharks staną przed sądem. Prokuratura oskarża aż 38 osób

Sonda
Która pora roku jest najlepsza na wycieczkę w Tatry
Ostre słowa Marka Piekarczyka w The Voice of Poland!