Tragedia w Kościelisku: Pogrzeb Darka zastrzelonego przez policjanta. 28-latek spoczął w rodzinnym grobie [ZDJĘCIA]

2020-07-04 14:36

28-letni mężczyzna zginął tydzień temu na stadionie w Kirach niedaleko Kościeliska, w którym mieszkał. W sobotę wieczorem 27 czerwca policjanci z Zakopanego zorganizowali tam zasadzkę na złodziei, którzy kradli paliwo z maszyn budowlanych. Bliscy Darka nie wierzą w tę wersję wydarzeń i twierdzą, że mężczyzna nie zasłużył na taką śmierć. W Olszówce na Podhalu odbył się dziś pogrzeb 28-latka.

Pogrzeb Darka z Kościeliska zastrzelonego przez policjanta rozpoczął się o godz. 12, a zakończył przed godz. 14.30. Mężczyzna spoczął w rodzinnym grobie na cmentarzu w Olszówce w powiecie limanowskim na Podhalu.

28-latek zginął w sobotę 27 czerwca wieczorem od kuli, która trafiła go w głowę. Za miesiąc miał razem ze swoją dziewczyną Pauliną przywitać na świecie ich synka Mateuszka, który w związku z wydarzeniami na stadionie w Kirach niedaleko Kościeliska będzie jednak nosił imię po ojcu.

Darek został zastrzelony w czasie zasadzki policjantów z Zakopanego na złodziei, którzy kradli paliwo z maszyn budowlanych, ale rodzina 28-latka nie wierzy, że brał on udział w procederze, twierdząc, że nie był on przestępcą.

- Za miesiąc urodzę naszego syna. Mam termin na 11 sierpnia. Darek tak bardzo nas kochał i tak czekał na narodziny synka - mówi "SE" zrozpaczona Paulina.

Młodzi planowali ślub i góralskie wesele.

- Od kiedy strzelają od ludzi?! - pyta z kolei zięć 28-latka Józef.

Tragedia w Kościelisku: Horror 24-letniej Pauliny w ciąży. Jej Darka zastrzelił policjant [ZDJĘCIA]

Godz. 14.34

Koniec pogrzebu. Ludzie, którzy towarzyszyli Darkowi w ostatniej drodze, powoli rozchodzą się do domów. To było wzruszające pożegnanie 28-latka.

Godz. 14.25

Rodzina Darka pożegnała się z nim czule, całując i obejmując trumnę. Ciało 28-latka spoczęło w rodzinnym grobie.

Godz. 14.00

Kondukt pogrzebowy opuścił kościół i udał się na cmentarz, gdzie rozpoczęło się ostatnie pożegnanie Darka.

Godz. 13.25

Sprawa śmierci Darka nie jest jeszcze wyjaśniona. Policjant, który go zastrzelił, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie wiadomo nawet, czy został przesłuchany, by wyjaśnić, co wydarzyło się 27 czerwca na stadionie w Kirach niedaleko Kościeliska.

Godz. 13.00

Ciało Darka spocznie niedługo w rodzinnym grobie. Synek mężczyzny, który zgodnie z terminem ma przyjść na świat w sierpniu, będzie nosił imię po tragicznie zmarłym ojcu. Wcześniej 28-latek z ukochaną Pauliną zdecydowali, że dadzą mu na imię Mateusz, ale 24-latka chciała uczcić pamięć o narzeczonym.

Godz. 12.30

Narzeczona Darka Paulina przyniosła wieniec dla tragicznie zmarłego ukochanego.

Godz. 12.00

Rozpoczął się różaniec za duszę Darka. W pogrzebie bierze udział najbliższa rodzina i przyjaciele.

Trumna została wprowadzona do kościoła w Olszówce.