Trasa jak przez Alpy. Takich zdjęć zakopianki jeszcze NIE WIDZIAŁEŚ!

2019-09-30 11:24

Kierowcy już od kilkudziesięciu godzin korzystają z nowego odcinka ekspresowej zakopianki. W sobotę w uroczystym przecięciu wstęgi wziął udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Nowa 7-kilometrowa droga warta ponad 615 mln zł robi gigantyczne wrażenie, zwłaszcza na zdjęciach z lotu ptaka.

W sobotę przed południem kierowcy rozpoczęli użytkowanie drogi ekspresowej S7 od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju oraz dwujezdniowej drogi głównej do Chabówki. To wyjątkowo malownicza droga z widokami na góry, w tym Tatry. Jest to pierwszy z trzech odcinków budowanej S7 na południe od Krakowa oddany do użytku.

Ponad jedna trzecia tego odcinka drogi ekspresowej czyli ok. 2,3 km poprowadzona została na wiaduktach. Powstało ich 17, w tym najdłuższy i najwyższy, liczący 1 km długości oraz 50 m wysokości. Powstało też miejsce obsługi podróżnych MOP Zbójecka Góra.

Na 6,1 km odcinku od Skomielnej Białej do Chabówki oprócz dwujezdniowej drogi wybudowano dwa węzły drogowe Skomielna Biała i Zabornia. Z węzła Skomielna poprowadzono zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz, do drogi krajowej nr 28. Z węzła Zabornia zjechać można do DK47 na Nowy Targ i DK7 na Chyżne, do granicy państwa ze Słowacją.

- Ta droga będzie swoistym silnikiem napędowym turystyki i gospodarki regionu, ale też dla wszystkich tych, którzy jadą tranzytem będzie drogą bezpieczną, bo bezpieczne drogi to cel i priorytet rządów Prawa i Sprawiedliwości - powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk podczas uroczystości otwarcia trasy w Skomielnej Białej.

Wszystkie odcinki ekspresowej zakopianki mają być gotowe w 2021 roku. Tymczasem warto spojrzeć na tę potężną inwestycję z lotu ptaka!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE