Truchła 24 zwierząt na posesji pod Krakowem! Nie miały wody i jedzenia...

2021-02-23 20:44 Michał Michalak
Truchła 24 zwierząt na posesji pod Krakowem! Nie miały wody i jedzenia...
Autor: Admiral_Lebioda/cc0/Pixabay.com Na prywatnej posesji w gminie Zdzieszowice pod Krakowem znaleziono truchła 24 owiec i jagniąt. Zwierzęta nie miały wody ani jedzenia

Truchła 24 zwierząt: owiec i jagniąt znaleziono na terenie prywatnej posesji w gminie Krzeszowice pod Krakowem. Sprawa wydała się przez przypadek, gdy do tamtejszego komisariatu policji zgłosił się 82-latek, który zauważył, że w jego stadzie brakuje owiec. Jego zdaniem odpowiadała za to 58-latka, która dzierżawiła od niego część gospodarstwa. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zobaczyli, że pozostałe zwierzęta były przetrzymywane w strasznych warunkach, m.in. bez wody i jedzenia.

Truchła 24 zwierząt na posesji pod Krakowem! Nie miały wody i jedzenia...

Truchła 24 zwierząt: owiec i jagniąt znaleziono na terenie prywatnej posesji w gminie Krzeszowice pod Krakowem. 18 lutego do tamtejszego komisariatu policji zgłosił się 82-letni właściciel gospodarstwa, który poinformował mundurowych o swoim konflikcie z 58-latką. Kobieta dzierżawiła od niego część posesji, a mężczyzna miał do niej pretensje, że w jego stadzie brakuje owiec. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, zorientowali się, że zwierzęta są przetrzymywane w strasznych warunkach i wezwali powiatowego lekarza weterynarii, Krakowskie Towarzystwo Opieki na Zwierzętami i pracowników Urzędu Gminy w Krzeszowicach.

- Lekarz weterynarii dokonał kontroli stada, stwierdzając, że zwierzęta trzymane są w niewłaściwych warunkach bytowania, tj. bez dostępu do bieżącej wody i pożywienia, w nieocieplonym pomieszczeniu, z narażeniem ich na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i w warunkach rażącego niechlujstwa - informuje Policja Małopolska.

Na posesji w gminie Zdzieszowice pod Krakowem ujawniono w sumie truchła 24 owiec i jagniąt, a zwierzętami, które przeżyły, zajęli się urzędnicy. 82-latek i 58-latka otrzymali zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt dotyczące znęcania się nad zwierzętami gospodarczymi i uśmiercenia 24 owiec i jagniąt poprzez przetrzymywanie ich w złych warunkach bytowania. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Kraków: Na A4 WYSTRZELIŁA opona ciężarówki! Pojazd leży na boku, OGROMNE utrudnienia

Odpadająca farba w przejściu podziemnym przy Rotundzie