Szlak na Rysy od polskiej strony będzie zamknięty. Wszystko przez remont

i

Autor: domena publiczna/wikipedia Od 1 września do odwołania nieczynny będzie szlak od Czarnego Stawu na Rysy.

Szokujący wypadek

Turysta runął z Rysów! Spadając, trafił w kobietę. Jak to się skończyło?

2023-05-12 16:20

Przerażający wypadek w Tatrach! Mężczyzna spadł z najwyższego szczytu Polski. Runął z wysokości około czterystu metrów tak zwaną Rysą z okolic Przełączki pod Rysami. W dodatku spadając, trafił rakiem w głowę przypadkową kobietę, która także wspinała się tą trasą. Jak zakończył się dramat? Czy poszkodowani przeżyli?

Mężczyzna spadł z Rysów, po drodze trafił w kobietę! Dramatyczny wypadek w Tatrach

Kilka dni pięknej pogody sprawiło, że w Tatrach zaroiło się od amatorów wspinaczki. Nawet ci, którzy idą w góry prawidłowo wyposażeni, są narażeni na wypadki, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jak zwykle apeluje o rozwagę i ostrożność. Właśnie poinformowano o serii wypadków, do których doszło w Tatrach w ciągu ostatnich dni. Najbardziej dramatyczny wydarzył się na najwyższym szczycie Polski. W czwartek, 11 maja do TOPR zadzwoniła przerażona kobieta, mówiąc, że jej partner spadł z najwyższego szczytu Polski. Runął z wysokości około czterystu metrów tak zwaną Rysą z okolic Przełączki pod Rysami. Mężczyzna przeżył upadek, z obrażeniami głowy i potłuczeniami trafił do szpitala w Zakopanem na pokładzie śmigłowca ratunkowego.

"Turystka może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ miała na głowie kask wspinaczkowy, który ocalił jej życie"

Jak się potem okazało, podczas upadku mężczyzna trafił w przypadkową kobietę, a konkretnie uderzył ją rakiem w głowę. Zapewne skończyłoby się to tragicznie, gdyby nie fakt, że turystka miała na głowie kask. Raki pozostawiły na nim wyraźne ślady. Jej również udzielili pomocy TOPR-owcy. "Turystka może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ miała na głowie kask wspinaczkowy, który ocalił jej życie! Spadający Rysą mężczyzna uderzył ją rakiem w głowę. Zakończyło się na niewielkiej ranie ciętej i prawdopodobnie wstrząśnieniu mózgu" - piszą ratownicy TOPR na swoim profilu na Facebooku.

Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?

Quiz tatrzański. Jak dobrze znasz polskie góry

Pytanie 1 z 10
Tatry są najwyższymi górami w łańcuchu:
Groby licealistów, których zabiła lawina i tragiczna śmierć TOPR-owców. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają