Umył psa na myjni samochodowej, teraz może trafić do więzienia. 45-latek usłyszał zarzut

i

Autor: Małopolska Policja Za znęcanie się nad zwierzęciem 45-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia grozi kara do 3 lat więzienia.

Znęcał się nad psem

Umył psa na myjni samochodowej, teraz może trafić do więzienia. 45-latek usłyszał zarzut

2023-05-31 12:50

45-letni mieszkaniec Oświęcimia, który na myjni samochodem umył psa przy użyciu chemikaliów i lancy, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna stanie przed sądem i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na szczęście nieodpowiedzialne zachowanie właściciela nie miało dla zwierzaka negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Oświęcim. 45-latek umył psa na myjni samochodowej. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem

45-letni mieszkaniec Oświęcimia usłyszał zarzut znęcania się nad psem, w związku z czynem, którego dopuścił się w piątek, 26 maja. Mężczyzna umył swojego psa na... myjni samochodowej, stosując przy tym środki chemiczne przeznaczone wyłącznie do czyszczenia martwych przedmiotów, a nie żywych zwierząt. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym właściciele psa przyjechali na myjnię jest leasingowany. Następnie ustalili, że pojazdem dysponuje małżeństwo z Oświęcimia, więc udali się do ich miejsca zamieszkania. Podczas czynności potwierdzili ich związek ze zdarzeniem. Policjanci sprawdzili również stan w jakim znajduje się pies. Okazało się, że zwierzak nie wymagał interwencji weterynaryjnej.

Właściciel psa został wezwany na komendę, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Wracali z wesela. Zginęli przez Piotra M. , który prowadził auto po alkoholu i narkotykach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany