Bestialstwo

Okrutny sadysta znęcał się nad koniem. To okropne, co zrobił zwierzęciu

2023-05-30 9:22

47-letni mieszkaniec gminy Oświęcim usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i naruszenia nietykalności cielesnej inspektora OTOZ Animals. Mężczyzna w okrutny sposób okaleczył batem swojego konia, a także nie zapewnił mu odpowiednich warunków bytowania. Został już administracyjnie pozbawiony praw do zwierzęcia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Oświęcim. Okrutny właściciel znęcał się nad koniem. Gehenna zwierzęcia trwała wiele miesięcy

W styczniu policjanci wspólnie z inspektorami Oświęcimskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Oświęcim, gdzie z relacji zgłaszających doszło do znęcania nad koniem. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna używając bata okaleczył swojego konia. Dodatkowo nie zapewnił mu odpowiednich warunków bytowania. Zwierzę przebywało w ciasnym pomieszczeniu, nie miało dostępu do paszy oraz wody. Ogier, noszący na skórze liczne rany trafił pod opiekę inspektorów Animals, natomiast jego agresywny właściciel został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został również administracyjnie pozbawiony praw do zwierzęcia.

Następnie sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy zebrali dowody świadczące o tym, że 47-latek przez siedem miesięcy znęcał się na koniem. Przetrzymywał go w niewłaściwych warunkach, nie zapewniał właściwej karmy, a także przeciążał zwierzę. Dochodzenie zostało zakończone postawieniem podejrzanemu zarzutów za znęcanie nad zwierzęciem oraz sporządzeniem aktu oskarżenia. Podejrzanemu został również przedstawiony zarzut naruszenia nietykalności inspektora OTOZ Animals, którego dopuścił się podczas prowadzonej przez niego interwencji. Za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Z kolei za naruszenie nietykalności osoby grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Sarnie dziecko ze złamaną żuchwą
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?