UWAGA! 2. stopień alarmowy BRAVO w Małopolsce! Do kiedy będzie obowiązywać?

2020-01-20 22:06 BE
Uwaga mieszkańcy Torunia! W naszym mieście zawyją syreny alarmowe!
Autor: Pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wprowadził w Małopolsce 2. stopień alarmowy BRAVO, który będzie obowiązywać przez tydzień. W tym samym czasie, również w całym kraju, obowiązywać będzie pierwszy stopień alarmowy.

W województwie małopolskim 27 stycznia odbywać się będą centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Do Polski przyjechać ma m.in. ponad 50 delegacji państwowych, a także ponad 200. byłych więźniów obozu zagłady i ocalonych z Holokaustu.

Z tego powodu Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wprowadził w całym kraju od 23 do 29 stycznia pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP, które dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Natomiast w województwie Małopolskim w tym samym czasie obowiązywać będzie drugi stopień alarmowy - BRAVO, który wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Stopnie alarmowe wprowadza się przy okazji dużych wydarzeń międzynarodowych, takich jak np. Światowe Dni Młodzieży czy też szczyt klimatyczny.

ZOBACZ TEŻ: Kwalifikacja wojskowa 2020 w Krakowie: Znamy szczegóły! [DATY, TERMINY, KOMISJE LEKARSKIE - ADRESY]