Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia w ruchu na Igołomskiej od 20 stycznia [AUDIO]

2020-01-14 13:22 Kuba Paduch, Radio ESKA
Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia w ruchu na Igołomskiej od 20 stycznia [AUDIO]
Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Tak obecnie wygląda wiadukt nad Igołomską, przy ulicy Czeczeńskiej.

Przebudowa wiaduktu nad Igołomską wymusi ruch wahadłowy dla samochodów i pociągów. Już od poniedziałku rusza kolejny etap przebudowy jednej z tras wjazdowych do Krakowa.

Spore utrudnienia na Igołomskiej od Poniedziałku. Na trasie wjazdowej do Krakowa, od strony ulicy Brzeskiej, drogowcy rozpoczną przebudowę wiaduktu kolejowego przy ulicy Czeczeńskiej. Zostanie poszerzony, tak, aby można było poszerzyć też jezdnię i dobudować 2 nowe pasy ruchu. W tym celu, robotnicy muszą wyburzyć przyczółki wiaduktu. Podczas demontażu pierwszego, ruch będzie wahadłowy.

Cały ruch będzie się odbywał po pasie w kierunku Krakowa, odpowiednio wcześnie będzie ustawiony sygnalizator. Natomiast w kolejnej fazie przebudowy ruch zostanie przerzucony na sąsiedni pas a rozpocznie się wyburzanie i przebudowa drugiego przyczółku - mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jednocześnie cały czas prace będą trwały na samym wiadukcie, co oznacza ruch wahadłowy także dla pociągów. Będą też jeździły wolniej.

W takich przypadkach pociągi zwalniają, w zależności od sytuacji, od 30 do 40 kilometrów na godzinę. Na linii 95 mamy pociągi jeżdżące z wyższymi prędkościami, około 100 kilometrów na godzinę - mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Ruch kolejowy będzie wahadłowy i wolniejszy, ale mimo to, PKP zapewnia, że nie będzie opóźnień składów pasażerskich. Zarząd Dróg uczula też, że kilka tygodni po rozpoczęciu prac budowlanych, pod wiaduktem nie przejadą pojazdy wyższe niż 3 metry 70 centymetrów. Ograniczenie potrwa do zakończenia prac, które to z kolei ma nastąpić 31 maja.

Utrudnienia w rejonie wiaduktu od poniedziałku. Posłuchaj relacji Kuby Paducha: