W piątek w Krakowie darmowa komunikacja miejska [AUDIO]

2017-09-19 10:42
Darmowa komunikacja już w piątek
Autor: Ewa Sas, Radio ESKA Darmowa komunikacja już w piątek

W najbliższy piątek (22 września) pasażerowie tramwajów i autobusów nie będą musieli kupować biletów. Komunikacja miejska będzie darmowa. 

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego finałem będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który wypada w najbliższy piątek, 22 września. Tego dnia obowiązywać będą bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi na terenie Krakowa i sąsiadujących gmin. 

Podczas tygodnia mobilności warto nie tylko przesiąść się na komunikację miejską, ale także kupić miesięczny abonament na rower miejski. Do 22 września z kodem WAVELOETZT2017 zapłacimy za niego 4 złote mniej. 

- W mieście samochód jest nadużywany - mówi Marcin Wójcik, krakowski oficer rowerowy. - Stąd jest ta inicjatywa, żeby próbować wpływać na codzienne nawyki komunikacyjne mieszkańców naszych miast - dodaje. 

Zobacz też:

>>> 10 najdziwniejszych nazw przystanków w Krakowie

>>> Ryanair odwołuje loty z Krakowa


Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE