W samym centrum Krakowa diler zaproponował narkotyki... policjantom!

2017-01-12 18:50
Mężczyzna miał przy sobie ecstasy
Autor: Małopolska policja Mężczyzna miał przy sobie ecstasy

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do nieumundurowanych policjantów patrolujących Planty podszedł młody mężczyzna. Rozpytywał, czy w tym rejonie często pojawia się policja. Funkcjonariusze zapytali, dlaczego się tym interesuje. Mężczyzna odpowiedział, że... ma do sprzedania ecstasy i nie chciałby wpaść. 

Policjanci natychmiast przeprowadzili kontrolę osobistą dilera, w wyniku której w kieszeni kurtki ujawnili woreczek z tabletkami ecstasy. Mężczyzna został przewieziony na komisariat. Okazało się, że jeszcze sporą ilość ecstasy ukrył w ciuchach. Miał przy sobie prawie 150 tabletek, a ponadto 1000 złotych i 160 funtów brytyjskich.

Po przebadaniu tabletek testerem, potwierdziło się przypuszczenie, że są to narkotyki. Jeszcze tego samego dnia mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a następnego dnia Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie.  

26-latek od około pięciu lat mieszka w Anglii, a do Polski przyjeżdża sporadycznie w odwiedziny do rodziny. Podejrzanemu grozi teraz kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających. Policjanci sprawdzają źródło pochodzenia narkotyków. 

>>> Bójka w remizie pod Krakowem. W ruch poszły maczety

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE