Wielofunkcyjny pawilon powstanie według projektu studentów z Politechniki Krakowskiej [AUDIO]

2019-04-09 15:01
Efemeryda
Autor: Wojciech Sidorowicz Efemeryda

Wielofunkcyjny pawilon zostanie zbudowany według projektu krakowskich studentów. Na Politechnice Krakowskiej wyłoniono zwycięzców konkursu architektonicznego "Efemeryda". Konkurs zorganizowany został pod patronatem Radia Eska.  

- Zaprojektowany przez nas budynek musiał być w pełni ekologiczny, nowoczesny i co najważniejsze musi dać się go przenieść w inne miejsce - mówi Filip Sierak z grupy, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie. - Nasz pawilon jest zmienny i nieuchwytny tak jak efemeryda, która była hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. W zależności od pory roku obiekt zmienia swój kształt. Można go rozkładać i składać i tak naprawdę dopasować do miejsca, w którym powstanie. Pawilon można przewieźć za pomocą trzech tirów - dodaje.

Zobacz też >>> Małopolska: Z Wisły wyłowiono ciało. To poszukiwany od marca mężczyzna?

Zwycięzcy studenci z Politechniki Krakowskiej nie ukrywają dumy ze swojego projektu, gdyż ich praca nie zostanie tylko na papierze. - Nasz pawilon będzie można zobaczyć w rzeczywistości - mówi Maria Zimnoch. - To dla nas wielka szansa, gdyż pierwszy raz nasz projekt zostanie zrealizowany. Czeka nas mnóstwo wyzwań i zabawy podczas przygotowania projektu wykonawczego pawilonu - dodaje.

Na początku budynek powstanie jako przestrzeń do wykorzystania dla studentów Politechniki Krakowskiej, a następnie zostanie przeniesiony na jedno z krakowskich osiedli, gdzie będą mogli korzystać z niego mieszkańcy.

Tegoroczną edycję konkursu wygrali: Maria Zimnoch, Filip Sierak i Mateusz Ryjak. Rozmawiał z nimi nasz reporter Wojciech Sidorowicz. Posłuchaj jego materiału:

Zobacz koniecznie:

>>> Samochód utknął na torach w Sterkowcu. Rozpędzony pociąg minął go o centymetry! [WIDEO]

>>> Bezkrólewie w krakowskim Stowarzyszeniu Wiosna [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE