Włamywacz wyniósł im z domu biżuterię wartą tysiące złotych. Prawda o sprawcy okazała się bolesna

i

Autor: cocoparisienne/cc0/pixabay Złodziejem okazał się znajomy właścicieli cennej biżuterii / zdjęcie ilustracyjne.

Ukradł cenne precjoza

Włamywacz wyniósł im z domu biżuterię wartą tysiące złotych. Prawda o sprawcy okazała się bolesna

2023-02-02 12:03

Policja zatrzymała sprawcę włamania, do którego doszło na terenie gminy Liszki pod Krakowem. Łupem złodzieja padła biżuteria o wartości około 40 tysięcy złotych. Przestępca wszedł do domu pod nieobecność właścicieli. Włamywaczem okazał się 44-letni krakowianin, który... był znajomym pokrzywdzonych.

Włamywacz ukradł cenną biżuterię. Okazał się znajomym właścicieli

Sukcesem policji zakończyła się sprawa włamania do domu w podkrakowskich Liszkach. Złodziej pod nieobecność właścicieli wyniósł z nieruchomości biżuterię o wartości około 40 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy namierzyli sprawcę. Mundurowi ustalili, że jest nim 44-latek z Krakowa, który jak się okazało… był znajomym pokrzywdzonych. Kilka dni po włamaniu mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego samochodu i miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli nie tylko część skradzionego łupu, ale też niewielką ilość środków odurzających. 

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki