Wybory 2019. Łukasz Wantuch - kim jest, dane, statystyki [SYLWETKA]

2019-09-16 7:00 Amadeusz Calik
Łukasz Wantuch
Autor: archiwum prywatne

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Łukasz Wantuch, kandydat PSL do Sejmu?

Wybory 2019: Łukasz Wantuch - kim jest?

Tegoroczną czwórką na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu 13, obejmującym Kraków, Olkusz i Miechów jest Łukasz Wantuch - radny miasta Krakowa. Zajmuje czwartą pozycję zaraz za Agnieszką Ścigaj, Piotrem Kempfem i Marta Pateną

Łukasz Wantuch jest mieszkańcem Krakowa, pełni funkcję radnego z okręgu wyborczego nr 1 - Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony. Otrzymał 3100 głosów startując z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pracuje w następujących Komisjach Rady Miasta Krakowa:

  • Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.
  • Edukacji
  • Ekologii i Ochrony Powietrza.
  • Praworządności
  • Kształtowania Środowiska

Łukasz Wantuch w Krakowie znany jest z kontrowersyjnych pomysłów dotyczących miasta.

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.