Wyciekła nowa treść deklaracji małopolskiego sejmiku. Duże zmiany

2021-09-27 9:09
Wyciekła nowa treść deklaracji małopolskiego sejmiku. Duże zmiany
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Sejmik województwa małopolskiego

Sprzeciw wobec jakiejkolwiek dyskryminacji oraz podkreślenie roli rodziny w społeczeństwie, to główne punkty projektu zmian w budzącej olbrzymie kontrowersje deklaracji sejmiku województwa małopolskiego z 2019 roku. Z deklaracji mają zniknąć wszystkie odniesienia do LGBT. Treść projektu uchwały zmieniającej dotychczas obowiązującą deklarację ujawnił były wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz.

Podczas dzisiejszej (27 września) sesji sejmiku województwa małopolskiego radni mają przyjąć zmiany w deklaracji z 2019 roku, która spowodowała zablokowanie możliwości korzystania przez Małopolskę z unijnych środków przyznawanych w ramach programu REACT-UE. Zmieniony ma być już sam tytuł deklaracji, tak by nie odnosił się on do środowisk LGBT. Zmieniona deklaracja ma dotyczyć "równego traktowania i praw rodziny", a nie "sprzeciwu wobec wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych". Również w treści zmienionej deklaracji próżno szukać odniesień do LGBT. Uchwała podkreśla natomiast konieczność stania na straży wolności, tolerancji i praw rodziny, a także uznaje rodzinę za fundament ustroju społecznego państwa. Ponadto radni chcą zapewnić wszystkim mieszkańcom Małopolski oraz osobom odwiedzającym region gwarancję poszanowania konstytucyjnych wolności obywatelskich i praw człowieka wynikających z umów międzynarodowych obowiązujących w Polsce. Pełna treść nowej deklaracji sejmiku województwa małopolskiego:

- Sejmik Województwa Małopolskiego deklaruje, że w realizacji swoich publicznych zadań będzie stał na straży wolności, tolerancji i przestrzegania konstytucyjnych praw rodziny. Rodzina jest fundamentem ustroju społecznego państwa, a także miejscem kształtowania człowieka. Radni Województwa Małopolskiego deklarują sprzeciw wobec wszelkich przejawów dyskryminacji, a także wsparcie każdej małopolskiej rodziny. Ponadto Sejmik Województwa Małopolskiego gwarantuje poszanowanie konstytucyjnych wolności obywatelskich, jak też wszelkich praw człowieka wynikających z umów międzynarodowych, których stroną jest Rzeczpospolita Polska. Tym samym uznajemy, że każdy mieszkaniec Małopolski, każdy gość odwiedzający nasz region ma prawo czuć się w naszym województwie wolnym i równym wobec prawa, korzystając w tym zakresie z pełnej ochrony prawnej. Tak nam nakazuje tysiącletnia tradycja Narodu Państwa Polskiego oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności.

PRZECZYTAJ: Wiśniowa. Wnuczka zabiła babcię: "Skończę to, co zaczęłam"

ZOBACZ: Kulawy koń ciągnął turystów do Morskiego Oka? Fundacja Viva! zawiadomi prokuraturę

Sonda
Czy uchwała sejmiku małopolskiego w sprawie LGBT powinna zostać uchylona?
Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE