Zeszyty, piórniki, plecaki do szkoły 2018: Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan [GAZETKI, PROMOCJE]

2018-08-21 19:04

Przybory szkolne mogą nas kosztować nawet kilkaset złotych - o tym dobrze wiedzą rodzice, którzy pod koniec sierpnia z niepokojem patrzą na swoje portfele. Jak skompletować dla swoich pociech wyprawki szkolne, nie obciążając przy tym domowego budżetu? Zrobiliśmy dla Was zestawienie najlepszych promocji na artykuły szkolne w popularnych sieciówkach. Promocyjne gazetki znajdziecie w naszej galerii zdjęć!

Koszt wyprawki szkolnej

Początek  roku  szkolnego  dla  osób  mających  dzieci  w  wieku  szkolnym  to okres zwiększonych wydatków. Średni koszt wyprawki dla jednego dziecka na rok szkolny 2017/2018 wyniósł 686 zł. W 2016 r. było to 588 zł, czyli kwota wzrosła aż o 100 zł - tak wynika z ostatnich badań CBOS-u.

Wysokość szkolnych wydatków zależy m.in. od liczby dzieci w rodzinie. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem łączne wydatki na wyprawkę szkolną w 2017 roku wyniosły średnio 686 zł, dla dwojga uczniów było to średnio 1268 zł, natomiast w rodzinach z co najmniej trojgiem dzieci uczęszczających do szkoły kwota przekraczała 1729 zł.

Czytaj też: Małopolska: Kalendarz na rok szkolny 2018/2019 [FERIE, DNI WOLNE, ŚWIĘTA]

Przykładowa wyprawka szkolna 2018/2019

Poniżej przedstawiamy kosztorys przykładowej wyprawki szkolnej na podstawie cen popularnych sieci handlowych (najniższe ceny dyskontowe):

  • plecak szkolny - co najmniej 60-70 zł;
  • piórnik i wyposażenie: ołówki, długopisy, pióro, gumka do mazania, temperówka, linijka, klej, kątomierz, nożyczki - co najmniej 60 zł;
  • 8 zeszytów 16-kartkowych (cena za zeszyt od 69 groszy w górę) - od 8-15 zł;
  • ubranie i obuwie na WF - buty na przebranie, spodnie, koszulka - od 80-100 złotych;
  • zakreślacze, kredki, farby, suche pastele, flamastry - co najmniej 50 złotych;
  • pudełko na śniadanie - 10-15 złotych.

Często rodzice decydują się również kupić sprzęt elektroniczny: pendrive'a, słuchawki do uszu, mp3, pierwszy telefon komórkowy, komputer/laptop - co znacząco podnosi koszty.

300 złotych wyprawki dla ucznia. Program "Dobry Start"

Od lipca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenie 300 zł na dziecko. Celem programu jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to polegać będzie na przyznaniu raz w roku świadczenia w wysokości 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym, niezależnie od wysokości dochodów uzyskiwanych przez rodzinę. Sprawdź, gdzie i do kiedy można składać wniosek: Kraków: "Dobry start", czyli 300 zł dla ucznia. Gdzie składać wnioski?

Czytaj też: Kraków: Jak wyrobić paszport, gdzie złożyć wniosek, paszport dla dziecka, opłaty [INFORMATOR]

Jak zachęcić dziecko do nauki? POSŁUCHAJ i poznaj 5 sprawdzonych sposobów:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE