Zator. Na festynie 10-latek najadł się wstydu przez swoją matkę. Była totalnie pijana

i

Autor: Małopolska Policja Zatrzymana kobieta miała w organizmie 2,7 promila alkoholu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Zator. Na festynie 10-latek najadł się wstydu przez swoją matkę. Była totalnie pijana

2022-05-25 14:10

Totalnie pijana, 42-letnia mieszkanka Zatora (powiat oświęcimski) wybrała się na festyn rodzinny razem ze swoim 10-letnim synem. W tej sytuacji zareagowali rodzice innych dzieci, którzy powiadomili o zdarzeniu policję. Opiekę nad dzieckiem przejęła rodzina, a nietrzeźwa kobieta odpowie za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

Zator. Pijana matki przyszła z 10-letnim synem na festyn. Miała 2,7 promila alkoholu

W weekend policja interweniowała na festynie rodzinnym w Zatorze (powiat oświęcimski) z powodu nieodpowiedzialnego zachowania jednej z matek. Kobieta była totalnie pijana, a miała pod opieką 10-letniego syna. O zdarzeniu poinformowali mundurowych inni rodzice, zaniepokojeni zachowaniem 42-letniej mieszkanki Zatora. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że kobieta znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie dało wynik 2,7 promila.

Opiekę nad 10-latkiem przejęła rodzina, a matka chłopca została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Dalsze czynności były możliwe dopiero po wytrzeźwieniu 42-latki.

PRZECZYTAJ: Oświęcim: Pijany 15-latek kopnął dorosłą kobietę. Doszło do szarpaniny

Wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka, nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja informuje również, że materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie, którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

ZOBACZ: Tragedia w Oświęcimiu. 51-latek utonął w basenie. Ratownicy staną przed sądem

Sonda
Czy gdyby nie alkohol, przestępstw w Polsce byłoby mniej?
Pędził ponad 200 km/h, bo spieszył się po kwiaty dla mamy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki