Zator: Nie ma koronawirusa w Energylandii. Sanepid wyjaśnia

2020-08-11 15:00 Paweł Tabędzki
Koronawirus w Energylandii w Zatorze? SANEPID WYDAŁ KOMUNIKAT
Autor: Pixabay.com / CC0

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o apelu oświęcimskiego sanepidu do osób, które 28 lipca odwiedziły Energylandię w Zatorze. Goście parku rozrywki proszeni byli o kontakt z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Wiele wskazywało na to, że chodzi o ryzyko rozprzestrzenienia koronawirusa. Okazuje się jednak, że do poniedziałku (10 sierpnia) u żadnego z pracowników czy odwiedzających nie wykryto zakażenia SARS-CoV-2.

W miniony piątek (7 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie opublikowała w mediach społecznościowych komunikat o następującej treści:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu zwraca się do osób przebywających w parku rozrywki w Zatorze "Energylandia" w dniu 28 lipca 2020 roku o kontakt z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania."

Goście odwiedzający Energylandię zastanawiali się, czy apel jest związany z trwającą epidemią koronawirusa. Przypomnijmy, że w międzyczasie powiat oświęcimski został włączony do tzw. "żółtej strefy", a powodem był duży wzrost zachorowań na COVID-19.

Wczoraj sanepid poinformował jednak, że "na dzień 10 sierpnia 2020 roku nie potwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników i gości Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze". Oceniono również, że na terenie parku "przestrzegane są opracowane i konsultowane z tutejszym Inspektorem Sanitarnym procedury bezpieczeństwa, zapewniające właściwe postępowanie pracowników i gości w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa". Do parku rozrywki można więc udać się bezpiecznie. 

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.