Zatorland do zabawa, ale i edukacja

i

Autor: www.zatorland.pl Zatorland do zabawa, ale i edukacja

Zatorland: park rozrywki w Zatorze [ATRAKCJE, CENY BILETÓW, WIDEO]

2015-07-02 23:06

Zatorland, park rozrywki pod Krakowem, to atrakcje dla całej rodziny. Sprawdź co ma do zaoferowania!

Zatorland: atrakcje

W skład Zatorlandu wchodzą cztery parki: Dinozatorland, Park Mitologii, Park Owadów, Park Bajek i Park Świętego Mikołaja.

Dinozatorland

Dinozatorland to park ruchomych dinozaurów. Znajduje się na gęsto zalesionym terenie. Spośród drzew wyłaniają się ożywione modele dinozaurów. Chętni mogą zajrzeć do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zaprezentowana jest kolekcja skamieniałych zwierząt - ważek, ryb, czy ptaków.

W centrum zabaw dla dzieci odbywają się lekcje biologii. Pracownicy parku prezentują w formie ciekawego wykładu dawne dzieje ziemi oraz dinozaurów. Organizowane są również zajęcia archeologiczne dla dzieci – maluchy mogą wcielić się w rolę archeologów i poszukiwać szkieletów dinozaurów. W parku są również prowadzone Warsztaty Młodego Paleontologa, które polegają na odkrywaniu szkieletów dinozaurów w masie gipsowej z użyciem specjalistycznych narzędzi.

Zobacz wideo z Dinozatorlandu:


Park Mitologii

Park Mitologii na wodzie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć wiernie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń.
 Zwiedzający mogą zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego i przejść przez labirynt Minotaura. Na terenie parku znajduje się punkt gastronomiczny.

Park Owadów

W Parku Owadów można zobaczyć 16 gigantycznych figur, m.in. mrówkę ludzkich rozmiarów. Jest też konik polny, biedronka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek.

Zobacz wideo z Parku Owadów:


Park Bajek i Wodnych Stworzeń

Można zobaczyć tutaj makiety stworzeń morskich naturalnej wielkości. Niektóre okazy mierzą nawet siedem metrów. Zobaczymy takie ryby jak sandacz biały, ryba piła, rekin, ryba miecz, szczupak północny, dorsz atlantycki. "Niezapomniany placu zabaw" to miejsce gdzie można spędzić czas niezależnie od pogody - jego część jest zadaszona. W sklepiku można zakupić pamiątki.

Na ścieżkach Parku Bajek spotkamy Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych postaci. Na miejscu znajduje się karczma.

Zatorland: ceny biletów

Zatorland oferuje nam do wyboru trzy podstawowe pakiety: srebrny, złoty i premium plus. Pakiet srebrny kosztuje 29,90 i daje możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie parku, z wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą żetonów i monet. Pakiet złoty kosztuje 39,90 i mieści się to samo co w srebrnym, a dodatkowo możemy wejść do jednego wybranego parku bez przewodnika i wziąć udział w seansie w kinie 5D. Pakiet premium plus obejmuje atrakcje srebrnego i złotego pakietu, a dodatkowo oferuje zwiedzanie domu do góry nogami i seans w kinie "360 3D". Taki bilet jest ważny przez dwa dni, a jego koszt to 49,90.

Pełny cennik jest dostępny na stronie internetowej.