Sukces policji

Zatrzymali dilera narkotyków, gdy wracał ze świeżym towarem. Sceny jak z filmu akcji

2023-09-27 14:51

W rejonie Ronda Ofiar Katynia w Krakowie rozegrały się sceny jak z filmu akcji. Policjanci zatrzymali tam stojącego w korku 44-letniego dilera narkotyków, który właśnie wracał ze świeżo zakupionym towarem. Mężczyzna był totalnie zaskoczony. Funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę, metamfetaminę, MDMA oraz kokainę.

Kraków. Zatrzymali dilera narkotyków, gdy wracał ze świeżym towarem. Sceny jak z filmu akcji

W rejonie Ronda Ofiar Katynia w Krakowie policja zatrzymała 44-letniego dilera narkotyków. Mężczyzna jadąc wypożyczonym audi A4 stał w korku. Prawdopodobnie zmierzał w kierunku Prądnika Czerwonego, gdzie wynajmuje mieszkanie służące za magazyn narkotyków. Nieoczekiwanie dla niego do jego pojazdu podbiegli kryminalni. Zaskoczony nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i stawiał bierny opór. Zanim został wyciągnięty z samochodu, zdążył jeszcze odrzucić na tylną kanapę pojazdu woreczek foliowy z amfetaminą. W audi policjanci znaleźli oprócz woreczków foliowych z białą substancją, saszetki z tzw. pakietami dilerskimi. Po zważeniu i przebadaniu testerem okazało się, że mężczyzna przewoził ponad 50 gramów amfetaminy, niemal 10 g metamfetaminy, prawie 21 g MDMA oraz kokainę.

Kryminalni wraz z 44-latkiem pojechali do lokum służącego za magazyn nielegalnych substancji. Pod wytypowanym adresem policjanci zastali 37-letniego wspólnika zatrzymanego. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty kryminalnych, stąd nie zdążył się pozbyć dowodów przestępczej działalności. Środki odurzające i psychotropowe leżały nie tylko w mieszkaniu, ale też na balkonie. Ponad 5300 g amfetaminy, niemal 280 g mefedronu, ponad 213 g kokainy, 30 g suszu marihuany i 430 tabletek ecstazy, to łączna ilość zabezpieczonych tam narkotyków. Część była już podzielona i przygotowana do sprzedaży. Według ustaleń operacyjnych - miała trafić do odbiorców z Małopolski. W trakcie tej realizacji policjanci zabezpieczyli środki odurzające i psychotropowe o czarnorynkowej wartości sięgającej 300 tys. zł. Dodatkowo zatrzymali telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 62 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Jaka kara grozi zatrzymanym?

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy, gdzie usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Z uwagi na fakt, że byli już karani za przestępstwa narkotykowe, teraz za swoje czyny odpowiedzą w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Kraków. Zatrzymali dilera narkotyków, gdy wracał z towarem. Sceny jak z filmu akcji

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Nasi Partnerzy polecają