ZIKiT przyjrzał się remontom na krakowskich ulicach: Będą mniejsze korki?

2017-10-04 13:17
Remonty dają się we znaki
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Remonty dają się we znaki

Ogromne korki paraliżują ruch w całym mieście. Początek roku akademickiego, zła pogoda i remonty dają się we znaki mieszkańcom Krakowa. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował, że inspektorzy dokonali przeglądu prac remontowych pod kątem zmniejszenia uciążliwości dla mieszkańców. 

Jak informuje ZIKiT, najważniejsza zmiana dotyczy ulicy Stella-Sawickiego. Została tu do położenia ostatnia warstwa asfaltu. Po rozmowie z inspektorami ZIKiT-u wykonawca zobowiązał się do całkowitego zakończenia prac w piątek (6 października) po południu.

Dobre wiadomości także dla mieszkańców jeżdżących ul. Konopnickiej i al. Bora-Komorowskiego. Najpóźniej w poniedziałek, a być może już w weekend, zostanie przywrócony ruch dwoma pasami na ul. Konopnickiej. Również w poniedziałek dwa pasy ruchu zostaną przywrócone na zwężonym obecnie odcinku al. Bora-Komorowskiego. 

Prace brukarskie na ulicy Wrocławskiej są już na ukończeniu. Planowo powinny zakończyć się 12 października, czyli w przyszły czwartek.

ZIKiT prowadzi rozmowy na temat prac na alei Pokoju, na odcinku od ronda Dywizjonu 308 do ronda Czyżyńskiego. Nakładana jest tam nowa warstwa asfaltu. 5 października frezowany będzie wewnętrzny pas w stronę Nowej Huty. Wykonawca zobowiązał się sprawdzić, czy możliwe będzie prowadzenie nocnych prac. Ograniczeniem mogą być jedynie zbyt niskie temperatury. Wykonawca nie przewiduje żadnych dodatkowych utrudnień na pasach, na których aktualnie odbywa się ruch (wyłączony jest jeden pas ruchu w każdą stronę).

Na ul. Mackiewicza pozostała do wylania ostatnia warstwa asfaltu. Prace prowadzone będą w nocy z 5 na 6 października i nie wpłyną na płynność ruchu samochodowego. Na ul. Glogera prace również prowadzone będą nocą. Rozpoczną się z 10 na 11 października. Spowodują zawężenie pasa ruchu. 

ZIKiT na razie nie informuje o żadnych innych zmianach dotyczących pozostałych remontowanych ulic. Trwają weryfikacje prac prowadzonych przez zewnętrznych inwestorów. 

Czytaj też: Kraków: Awantura i próba rozboju w autobusie. Pijany 29-latek pobił pasażera!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE