Zobaczcie, jak wyglądały lekcje w krakowskich szkołach prawie 100 lat temu! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

2018-08-27 11:56

Na przerwach nie było telefonów komórkowych, dzieci uczyły się haftu lub pracowały w szkolnym ogrodzie. Był też podział na szkoły żeńskie i męskie! Zobaczcie, jak wyglądała nauka w krakowskich szkołach na początku XX wieku.

Smartfon, odtwarzacz, MP3, tablet, pendrive - to coraz częściej zestaw obowiązkowy, który znajdziemy w plecakach uczniów. W szkołach są dzienniki elektroniczne, prezentacje multimedialne, testy internetowe. A jak wyglądała szkolna rzeczywistość kilkadziesiąt lat temu? Zobaczcie archiwalne zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego. Tak wyglądały lekcje naszych dziadków i pradziadków!

Czytaj też: "Będzie Pan miał przesrane". Warszawianka próbowała wymusić interwencję ratowników TOPR

Kiedy początek roku szkolnego 2018?

Choć uczniowie wciąż wypoczywają na wakacjach, to czas letniego wypoczynku mija bardzo szybko. 3 września w całej Polsce zabrzmi pierwszy dzwonek. Sprawdźcie kalendarz szkolny na rok 2018/2019, kiedy będzie znowu wolne?

Wyprawka szkolna

Początek  roku  szkolnego  dla  osób  mających  dzieci  w  wieku  szkolnym  to okres zwiększonych wydatków. Średni koszt wyprawki dla jednego dziecka na rok szkolny 2017/2018 wyniósł 686 zł. Jak skompletować dla swoich pociech wyprawki szkolne, nie obciążając przy tym domowego budżetu? Zrobiliśmy dla Was zestawienie najlepszych promocji na artykuły szkolne w popularnych sieciówkach:

>>> Zeszyty, piórniki, plecaki do szkoły 2018: Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan [GAZETKI, PROMOCJE]

Jak zachęcić dziecko do nauki? POSŁUCHAJ i poznaj 5 sprawdzonych sposobów:

Czytaj też: Pielęgniarka z Krakowa uratowała mężczyznę, który tonął w Bałtyku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE