Zwolnili kapelana szpitala. Opowiadał pacjentom, że szczepienia to spisek masonów

2021-12-01 13:40
Zwolnili kapelana szpitala. Opowiadał pacjentom, że szczepienia to spisek masonów / zdjęcie poglądowe
Autor: Super Express Zwolnili kapelana szpitala. Opowiadał pacjentom, że szczepienia to spisek masonów / zdjęcie poglądowe

Kapelan ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w rozmowach z pacjentami twierdził, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szkodliwe. Ksiądz opowiadał, że w szczepionkach rzekomo znajdują się chipy, które mają doprowadzić do depopulacji ziemi - podało "Radio Zet". Kapelan utrzymywał ponadto, że całą akcja szczepień to "masoński spisek". Tego typu antynaukowe rewelacje księdza nie pozostały bez konsekwencji - władze szpitala zdecydowały się zwolnić kapelana o bujnej wyobraźni.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie rozwiązał umowę o pracę z kapelanem szpitalnym, który pełnił posługę na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. Ksiądz przekonywał pacjentów, że szczepionki przeciw koronawirusowi są szkodliwe, jego zdaniem miały doprowadzić do ograniczenia ludzkości na ziemi do pół miliarda, a składnikiem szczepionek według kapelana są znane z licznych antynaukowych teorii tajemnicze "chipy". Duchowny podkreślał ponadto, że szczepionki to spisek "masonów ze Szwajcarii", tym samym zniechęcając pacjentów szpitala do szczepień.

Takie tezy oczywiście nie spodobały się dyrekcji szpitala. Jak poinformowało "Radio Zet", do Archidiecezji Krakowskiej wpłynęło pismo, w którym kierownictwo placówki poprosiło o wyznaczenie innego duchownego, która będzie pełnić posługę kapelana na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego.

M jak miłość. Horror w domu Kamila! Anita zginie broniąc życia małej Poli przed jej wyrodną matką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE