Adwokat z Łodzi stanął przed sądem za trumny na kółkach

i

Autor: Dariusz Kucharski/Policja

Dwie kobiety straciły życie

Adwokat zszokował, mówiąc o "trumnie na kółkach". Nowe fakty ws. tragedii pod Olsztynem

2022-09-12 14:00

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko łódzkiemu adwokatowi Pawłowi K., oskarżonemu o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Do zdarzenia doszło blisko rok temu na drodze koło Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie). Słowa Pawła K. o "trumnie na kółkach" wywołały poruszenie w internecie. O wypadku stało się głośno, gdy dzień po nim adwokat zamieścił w mediach społecznościowych film z wypadku, na którym stwierdził m.in., że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły".

Dwie kobiety zginęły pod Olsztynem. Adwokat oskarżony

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała w poniedziałek (12 września) o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Olsztynie aktu oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Łódzki adwokat oskarżony jest o to, że 26 września 2021 r. na trasie Barczewo – Jeziorany, kierując pojazdem marki mercedes umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez przekroczenie podwójnej linii ciągłej wyznaczającej oś jezdni, wjeżdżając na pas ruchu przeznaczony do poruszania się pojazdów w kierunku przeciwnym.

- W efekcie nieumyślnie doprowadził do spowodowania wypadku drogowego, zderzając się z jadącym prawidłowo pojazdem marki audi 80, w wyniku czego kierująca i pasażerka audi poniosły śmierć na miejscu zdarzenia - przekazał PAP p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Adwokat z Łodzi stanął przed sądem za trumny na kółkach. „Leczę się psychiatrycznie”

Dwie kobiety zginęły pod Olsztynem. Sąd oskarżył łódzkiego adwokata. Zobacz zdjęcia

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch - Tereny, które Rosjanie zdobywali w ciągu 3 miesięcy, Ukraińcy odbili w 3 dni

Paweł K. nie przyznaje się do winy

Jak podawali śledczy, kierująca audi doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń klatki piersiowej z masywnym krwotokiem wewnętrznym, w następstwie czego poniosła śmierć na miejscu, a pasażerka samochodu doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń czaszkowo-mózgowych skutkujących również śmiercią w miejscu wypadku.

Prokuratura przekazała, że Paweł K. - przesłuchany w charakterze podejrzanego - nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Słowa o "trumnie na kółkach" wywołały oburzenie. Zaskakujące fakty ws. tragicznego wypadku pod Olsztynem

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?