Alert meteo dla Warmii i Mazur. Temperatura mocno nas zaskoczy!

2022-05-17 12:30
Przymrozki
Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżnie I stopnia.

Pogoda na Warmii i Mazurach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alert meteo dla wszystkich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Temperatura, przed którą ostrzegają nas eksperci, może nas zaskoczyć. Mamy drugą połowę maja, środek wiosny, za nieco ponad miesiąc początek kalendarzowego lata, a tymczasem IMGW ostrzega nasz region przed... przymrozkami. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda w maju zaskakuje mieszkańców Warmii i Mazur. Mamy środek wiosny, wydawać by się mogło, że niebawem będą nam dokuczać upały. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółty alert) o... przymrozkach. Z danych IMGW wynika, że przed nami bardzo zimna noc w woj. warmińsko-mazurskim. W nocy z wtorku na środę (17/18 maja) spodziewane są temperatury poniżej zera, co w maju zdarza się niezwykle rzadko. Alert meteo IMGW dotyczy wszystkich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Gdzie będzie najgorzej?

W komunikacie IMGW podaje, że od godz. 23 we wtorek (17 maja) do godz. 7 w środę (18 maja) prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około zera stopni Celsjusza, przy gruncie do -4 stopni Celsjusza na Mazurach, tj. w powiatach ełckim, giżyckim, gołdapskim, oleckim, piskim i węgorzewskim. W pozostałych powiatach woj. warmińsko-mazurskiego przymrozki prognozowane są w środę (18 maja) od północy do godz. 7. Spadek temperatury powietrza do 1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -3 stopni Celsjusza. IMGW ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków na 80 proc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lato 2022. Taka będzie pogoda! Jasnowidz Jackowski już to wie i nie ma wątpliwości

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Tim Henman o Idze Świątek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE