Błąkała się po Ełku w klapkach i bez kurtki! Rodzina odnalazła ją dzięki przechodniom

2020-02-18 9:35
Staruszka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Po ulicach Ełku błąkała się zagubiona i zmarznięta 84-letnia staruszka.

Mieszkańców Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zaniepokoił widok błąkającej się po ulicy starszej kobiety. Na dworze było zimno, a 84-latka chodziła po mieście w klapkach i bez kurtki. Była roztrzęsiona, zagubiona i zdenerwowana. Na szczęście dzięki życzliwości przechodniów, staruszce nic się nie stało.

Kilka dni temu pod numer alarmowy zadzwonili zaniepokojeni przechodnie, którzy spotkali starszą kobietę. Staruszka chodziła po mieście w klapkach i bez kurtki. Mieszkańcy próbowali pomóc kobiecie. Okazało się, że nie wie jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Wypowiadała się nielogicznie i nieracjonalnie. Nie potrafiła również wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Osoby, które znalazły seniorkę, otuliły ją swoją kurtką i dały jej rękawiczki, żeby się ogrzała. Temperatura spadła poniżej 0 stopni i starsza kobieta była wyraźnie zmarznięta. Policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia i zaopiekowali się starszą panią. Ustalili też, że rodzina poszukuje kobiety. 84-latka została przez policjantów przekazana swoim bliskim, którzy potwierdzili, że ma ona zaburzenia pamięci.

Na szczęście ta historia zakończyła się pomyślnie. Policjanci apelują jednak do opiekunów osób z zaburzeniami pamięci, aby w trudzie codziennych obowiązków zadbali także o ich bezpieczeństwo, zwłaszcza zimą.

Dobrą praktyką jest zrobienie naszywek lub umieszczenie w kieszeniach odzieży karteczek z adresem lub numerem telefonu opiekuna. Można też nałożyć bransoletkę z niezbędnymi danymi. W razie zaginięcia umożliwi to szybkie odnalezienie i bezpieczny powrót seniora do domu. Dobrze mieć zapas zdjęć takiej osoby. W przypadku zaginięcia, fotografia pomoże w poszukiwaniach i w identyfikacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE