Ciało zabitego 42-latka w jeziorze Świętajno. Jego żona aresztowana po 14 latach! Szokujące zarzuty

2021-12-31 14:08
Ciało zabitego 42-latka w jeziorze Świętajno. Jego żona aresztowana po 14 latach! Szokujące zarzuty
Autor: tomekferenc/cc0; StockSnap/cc0 - oba Pixabay.com Nowe fakty ws. zabójstwa 42-latka, którego ciało znaleziono w jeziorze Świętajno. W zbrodni miała pomagać jego żona, zdj. ilustracyjne

Nowe fakty ws. zabójstwa 42-latka, którego ciało znaleziono w jeziorze Świętajno pod Szczytnem. Mimo że do zdarzenia doszło 14 lat temu, to dopiero w tym roku śledczym udało się rozwikłać kryminalną zagadkę. Zarzut zabójstwa mieszkańca Kadzidła usłyszał Andrzej Sz., a teraz okazało się, że w zbrodni mogła mu pomagać 54-letnia Maria G., żona ofiary.

Ciało zabitego 42-latka w jeziorze Świętajno. Jego żona aresztowana po 14 latach! Szokujące zarzut

Jak informuje PAP, żona zabitego 42-latka wyłowionego z jeziora Świętajno podejrzana o pomaganie w zbrodni. Sławomir G. ze wsi Kadzidło pod Ostrołęką został zamordowany we wrześniu 2007 r., ale jego ciało wyłowiono 18 maja 2008 r. z akwenu pod Szczytnem. Po 14 latach od zdarzenia organy ścigania aresztowały w tej sprawie pod koniec października 41-letniego Andrzeja Sz., któremu postawiono zarzut zabójstwa G. - mężczyzna przyznał się do winy. Ujawnienie sprawcy było możliwe dzięki badaniom DNA, których wyniki potwierdziły tożsamość ofiary, co umożliwiło z kolei wytypowanie osoby podejrzanej o jej zabicie. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ. Teraz dołączyła do niej żona zamordowanego Maria G. 54-latka również została aresztowana i usłyszała w związku ze zbrodnią dokonaną na jej mężu zarzuty. Kobieta nie przyznała się do winy, ale według ustaleń śledczych pozostawała w bliskiej relacji z Andrzejem S.

- Przedstawiliśmy jej trzy zarzuty: pomocnictwa Andrzejowi Sz. w zabójstwie, poplecznictwa, czyli zacierania śladów zbrodni oraz składania fałszywych zeznań w toku śledztwa, gdy była uprzednio przesłuchiwana jako świadek - mówi PAP prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Czytaj też: Zwyrodnialec trzymał psy w plastikowych miskach! Głodził je i bił kijem

Czytaj też: Co nowego ws. tragedii pod Barczewem? Prawnik mówił o "trumnie na kółkach"

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Potrącił kobietę na przejściu w Kołobrzegu. Policja szuka świadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE