Dobra wiadomość dla branży gastronomicznej. Olsztyn zwalnia restauratorów z opłaty za alkohol

2021-02-25 9:30 sch
Alkohol
Autor: Pixabay Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zwolnili restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Dobra wiadomość dla olsztyńskich gastronomików. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zwolnili restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. - Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - przekonywał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. W przypadku tego projektu radni okazali się wyjątkowo zgodni. Za przegłosowaniem uchwały było dwudziestu trzech radnych, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu.

W imieniu klubu radnych KO, oraz klubu prezydenckiego uchwałę zgłosił radny Łukasz Łukaszewski z Koalicji Obywatelskiej. - Chcemy skorzystać z możliwości jakie dał nam ustawodawca - referował radny Łukaszewski - Do tej pory zrobiło to już kilka miast i chcemy, by Olsztyn do nich dołączył. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w postaci zmniejszenia wpływów do budżetu miasta z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które będą niższe o około 270 000 zł.

Uchwała zakłada zwolnienie restauratorów z drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Ci przedsiębiorcy, którzy wnieśli należność jednorazowo otrzymają zwrot nadpłaconych środków. - Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - przekonywał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Wiemy, jak ważne jest każde wsparcie, które ma na celu zachowanie ciągłości działalności gospodarczej i ochronę miejsc pracy w branży gastronomicznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rząd zamyka kina, galerie i hotele! OBOSTRZENIA WRACAJĄ! Minister zdrowia mówi o "pędzącej fali koronawirusa"

Sanepid ukarał proboszcza. "Dojechał" konfidentów w ogłoszeniach parafialnych. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

W przypadku tego projektu radni okazali się wyjątkowo zgodni. Za przegłosowaniem uchwały było dwudziestu trzech radnych, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu. Uchwała Rady Miasta wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Gratuluję, za skorzystanie z możliwości które daje znowelizowana pod koniec stycznia ustawa o walce ze skutkami COVID-19 - mówił Radosław Nojman z klubu Prawa i Sprawiedliwości - Olsztyn pójdzie tą drogą, co Elbląg czy Ostróda. Ja też uważam, że należy tego dokonać. I to w części, a nie w całości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GIGANTYCZNA kwota za 500 plus! Ile pieniędzy otrzymały rodziny z Warmii i Mazur?

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE