Dobre Miasto: Spacerowała wokół jeziora. NIE UWIERZYSZ, co znalazła!

2019-12-03 8:45 SCH
Jezioro Wadąg
Autor: Sebastian Chrostowski Dobre Miasto: Spacerowała wokół jeziora. Nie uwierzysz, co znalazła!

To miał być przyjemny spacer wokół jez. Wadąg. Dla kobiety mógł się jednak skończyć tragicznie! Skończyło się na strachu i interwencji saperów. Warmia i Mazury wciąż kryją wiele skarbów konfliktów zbrojnych sprzed wielu lat.

Niewybuchy wokół jeziora

W niedzielę (1 grudnia) kobieta, która spacerowała w pobliżu jeziora Wadąg, zauważyła na swojej drodze niewybuch. Miał on ok. 30 cm. Był to pocisk moździerzowy. Kobieta zawiadomiła policję, która natychmiast przyjechała na miejsce. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół znaleziska aż do przyjazdu grupy wojskowych saperów.

Niebezpiecznie również w Świątkach

Następnego dnia saperzy również musieli interweniować w powiecie olsztyńskim, a konkretnie w gminie Świątki. Służby otrzymały zgłoszenie o podejrzanym przedmiocie na jednej z prywatnych posesji. - Podejrzany przedmiot został wydobyty na powierzchnię podczas prac związanych z pogłębieniem stawu - mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Interweniujący policjanci potwierdzili, że tym razem również mamy do czynienia z pociskiem moździerzowym o długości ok. 10 cm. Żołnierze zabezpieczyli znalezione niewybuchy i w najbliższym czasie zajmą się ich neutralizacją. Pociski pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.