Brutalne zabójstwo

Dwóch mężczyzn zastrzelonych w Olsztynie, ale prokuratura zawiesza śledztwo! Brakuje jednej rzeczy

2022-12-01 13:16

Prokuratura w Olsztynie badała, jak doszło do zastrzelenia dwóch mężczyzn, ale śledztwo w tej sprawie zostało zawieszone. Ciała Krzysztofa M. i Krzysztofa B. znaleziono w komisie samochodowym przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. 50- i 48-latek mieli rany postrzałowe głowy, a na miejscu znaleziono również prawdopodobne narzędzie zbrodni, tj. broń palną.

Dwóch mężczyzn zastrzelonych w Olsztynie. Dlaczego prokuratura zawiesza śledztwo?

Śledztwo ws. zastrzelenia dwóch mężczyzn w Olsztynie zostało zawieszone - informuje tamtejsza prokuratura okręgowa. Postępowanie zostało wszczęte w maju br., po tym jak w komisie samochodowym przy ul. Lubelskiej znaleziono ciała Krzysztofa M. i Krzysztofa B. Obaj mieli rany postrzałowe głowy, a jak informowała wcześniej policja, zanim doszło do tragedii, mundurowi przyjęli zgłoszenie dotyczące podejrzanego zachowania właściciela komisu - to właśnie jego ciało znaleziono na miejscu. Obok leżały zwłoki 48-latka, który był kolegą mężczyzny, ale nie pracował w komisie. Śledztwo w tej sprawie zostało zawieszone co najmniej do lipca 2023 r. z uwagi na brak niezwykle ważnego dokumentu.

- Musimy poczekać na opinię biegłych z zakresu broni i amunicji, bo pozostałe czynności procesowe zostały już wykonane. Obejmuje ona badanie z zakresu broni palnej zabezpieczonej na miejscu zdarzenia, balistyki i śladów G.F.L., tj. pozostałości po wystrzale pozostających na ciele i odzieży. Ta opinia jest kluczowa, by stwierdzić, czy w zdarzeniu mogły brać udział osoby trzecie, czy nie - wyjaśnia Daniel Brodowski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Wielka wieś: brutalne zbójstwo byłego sołtysa. Zabójca dosłownie rozpruł 86- latka widłami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają