Olsztyn. Ciała dwóch mężczyzn  w komisie samochodowym

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express

Tajemnicza śmierć dwóch mężczyzn w Olsztynie. Czy doszło do rozszerzonego samobójstwa?

2022-05-26 10:27

Tajemnicza śmierć dwóch mężczyzn w Olsztynie. Ich ciała - z ranami postrzałowymi głowy - odnaleźli policjanci w środę (25 maja) w jednym z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej. Policja w tej sprawie nie zdradza zbyt wielu informacji. Wiadomo jednak, że przy jednym ze zmarłych mężczyzn znaleziono broń. Mundurowi twierdzą, że do śmierci mężczyzn nie przyczyniły się osoby trzecie. Czyżby doszło do rozszerzonego samobójstwa?

Przerażającego odkrycia dokonali policjanci w Olsztynie. Zaczęło się od zgłoszenia, że w środę (25 maja) przy ul. Lubelskiej pewien mężczyzna miał się zachowywać "agresywnie i dziwnie". Policjanci sprawdzili to zgłoszenie. Agresywnie zachowującego się mężczyzny nie było, jednak po chwili do mundurowych doszły kolejne zgłoszenia. Znowu dotyczyły agresywnego mężczyzny, który miał przebywać w jednym z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej. Służby sprawdziły ten teren i dokonały przerażającego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znaleziono ciała dwóch mężczyzn. - Z informacji, jakie udało się ustalić na tę chwilę, wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat - mówił podkom. Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Prokopczyk dodał, że nie doszło do zniszczeń, ani do włamania na terenie komisu.

- W pomieszczeniu znaleziono broń palną, krótką, która została zabezpieczona do dalszych badań. Decyzją prokuratura ciała obu mężczyzn trafiły do prosektorium, aby wykonać sekcję zwłok. W zdarzeniu prawdopodobnie nie brały udziału osoby postronne - zdradził podkom. Prokopczyk. Przez śledczych rozpatrywany jest każdy scenariusz, m.in. wątek rozszerzonego samobójstwa. Czy przy ul. Lubelskiej w Olsztynie doszło do rozszerzonego samobójstwa?

Śmierć dwóch mężczyzn. Przerażające odkrycie w komisie. Zobacz zdjęcia

Rozszerzone samobójstwo. Co to jest?

Czym jest rozszerzone samobójstwo? To zachowanie złożone z zabójstwa (lub zabójstw) oraz samobójstwa, połączonych szczególnym, emocjonalnym związkiem przyczynowo-skutkowym. Osoba dokonująca samobójstwa chce zadać śmierć innym z powodu współczucia. Motywacja do samobójstwa rozszerzonego wynika z chęci oszczędzenia cierpień najbliższym, niezależnie od racjonalności tego założenia.

Ofiarami rozszerzonych samobójstw najczęściej są członkowie rodziny. Np. rodzic zabije swoje dziecko lub dzieci, po czym popełnia samobójstwo. Czynnikami sprzyjającymi są: nadmierna więź pomiędzy członkami rodziny, niedokończony proces separacji lub poczucie nadmiernej odpowiedzialności za członków rodziny.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Czas zaczyna działać na korzyść Rosji