Dzień Babci 2022. We Francji kawa, w Ameryce grill, czyli jak świętują babcie na całym świecie! [GALERIA]

2022-01-21 7:00
Babcia, dziadek
Autor: Pixabay 21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci.

Dzień Babci 2022. 21 stycznia - jak co roku - w Polsce obchodzony jest Dzień Babci. Tego dnia składamy naszym babciom życzenia i przychodzimy w odwiedziny. A jak jest obchodzony Dzień Babci na świecie? Polskie święto jest specyficzne na tle innych państw, jednak również zagranicą babcie świętują w oryginalny sposób!

Dzień Babci. 21 stycznia świętują wszystkie babcie w Polsce

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia. Pomysł utworzenia tego święta w naszym kraju pojawił się w czasach PRL, w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Jest to zatem stosunkowo młode święto. Już rok później Dzień Babci zaczął popularyzować „Express Poznański”, a w roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia świętem wszystkich babć. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień Babci. Jak obchodzą to święto na świecie?

21 stycznia świętują babcie nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Bułgarii i Brazylii. Hiszpańskie babcie swój dzień mają w środku lata, bo 26 lipca. W wielu krajach "Dzień Babci" jest świętem ruchomym, przypadającym na jesień. Częste jest również to, że babcie i dziadkowie świętują razem w ramach tzw. "Dnia Dziadków".

W Polsce ze względu na zimową aurę babcie świętują swój dzień w domu. Za granicą modne są jednak imprezy przy grillu. Chcecie poznać inne ciekawostki dotyczące Dnia Babci zagranicą? Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE