Dzień Babci 2021. We Francji kawa, w Ameryce grill, czyli jak świętują babcie na całym świecie! [GALERIA]

2021-01-20 14:00

Dzień Babci 2021. 21 stycznia - jak co roku - w Polsce obchodzony jest Dzień Babci. Tego dnia składamy naszym babciom życzenia i przychodzimy w odwiedziny. A jak jest obchodzony Dzień Babci na świecie? Polskie święto jest specyficzne na tle innych państw, jednak również zagranicą babcie świętują w oryginalny sposób!

Dzień Babci. 21 stycznia świętują wszystkie babcie w Polsce

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia. Pomysł utworzenia tego święta w naszym kraju pojawił się w czasach PRL, w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Jest to zatem stosunkowo młode święto.

Już rok później Dzień Babci zaczął popularyzować „Express Poznański”, a w roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia świętem wszystkich babć. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Dzień Babci. Jak obchodzą to święto na świecie?

21 stycznia świętują babcie nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Bułgarii i Brazylii. Hiszpańskie babcie swój dzień mają w środku lata, bo 26 lipca. W wielu krajach "Dzień Babci" jest świętem ruchomym, przypadającym na jesień. Częste jest również to, że babcie i dziadkowie świętują razem w ramach tzw. "Dnia Dziadków".

W Polsce ze względu na zimową aurę babcie świętują swój dzień w domu. Za granicą modne są jednak imprezy przy grillu. Chcecie poznać inne ciekawostki dotyczące Dnia Babci zagranicą? Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Igor Tuleya: Jestem gotowy na więzienie [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE