Upiory z mazurskich legend budzą przerażenie. To naprawdę straszny QUIZ!

2021-07-11 7:00
Upiór, groza - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Quiz o demonach i upiorach z mazurskich legend.

Lubicie straszne, wręcz przerażające historie? Wierzycie w duchy i upiory? Jeśli tak, quiz, który przygotowaliśmy jest dla Was idealny! Mazury to kraina kojarzona z piękną przyrodą, głównie jeziorami i lasami. Dawniej ludzie wierzyli jednak, że w mazurskich jeziorach i lasach skrywają się upiory i demony, które porywają ludzi.

Czym są mazurskie legendy?

Mazury wydają się być sielankową wręcz krainą. Cisza, spokój, a wokół fascynująca przyroda. Tysiące jezior, lasy i niziny. Nic więc dziwnego, że co roku "Krainę Tysiąca Jezior" odwiedza wielu turystów z Polski i zagranicy. To jednak tylko część prawdy o Mazurach. Według miejscowych legend to przerażające miejsce, skrywające upiory, zjawy i demony. Są ukryte głęboko w lasach, bagnach oraz jeziorach i tylko czekają na swoje ofiary. Sprawdźcie, kim są upiory z mazurskich legend!

Każdy region ma swoje legendy oraz miejsca, które są uważane za straszne. Nie inaczej jest na Mazurach. Mazurskie legendy są połączeniem staropruskich wierzeń ludów zamieszkujących tę ziemię oraz pogańskich mitów Słowian, mających silne korzenie w naszej kulturze, także tej współczesnej. Według legend w lasach i jeziorach Mazur, krainy o pogańskiej przeszłości, ukrywają się najrozmaitsze widma i upiory.

Mazurskie upiory i demony. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z siedmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli interesujesz się grozą oraz mazurskimi legendami, musisz mieć 7/7! Powodzenia!

Lewandowski grał z kibicami w piłkę na ulicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE